Hei!
Tarvitsisin vinkkejä ja neuvoja junamatkaan Barcelona- Malaga. Onko ketään, joka on välin kulkenut junalla. Tiedän, että kestää useamman tunnin ( 11h?) , mutta siihen tietoni sitten päättyvätkin. En ole vielä esim. löytänyt Espanjan rautateiden sivuilta kohtaa, josta tekstin saisi englanniksi :)
Kiitos tiedoista ja vinkeistä etukäteen. Kaikki (asiallinen) neuvo on tervetullutta, alkaen vaikka hyvistä eväistä matkalle.
junamatka
3
549
Vastaukset
Reilun tunnin kestää lentomatka ja on erittäin halpa, esim. juuri nyt on voimassa Ryanairin tarjous "lennä helmikuussa neljällä eurolla" ja tosiaankin niita 4 euron (3,96 e) lentoja on hyvin paljon, kokonaishinta se on, joka ei kuitenkaan sisällä matkatavara- eikä luottokorttimaksuja, Gironasta. Mm. Vueling lentää sitten El Pratin pääkentältä, lennot alk. 19 euroa/suunta (www.vueling.com).
Junamatka kestää 11-13 tuntia ja maksaa 40-200 euroa.- bcnla
Avella 5h
- Itse tein näin
pääsivulta alavasemmalta alasvetovalikko, jossa EU lippuympyrä.
Tai sitten otat avuksi google.translaten, jos ei käännä koko sivua niin leikkaa liimaa yksittäsiä lauseita / sanoja niin jotain selviää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä1273167IPCC romahtaa
Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl652260Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri1582178Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al461879- 1471494
Perussuomalaisten onnistunut vappumarssi nostaa kannatusta
Rauhanmarssilla olleiden kimppuun hyökänneiden vassareiden kannatus sen sijaan romahtaa. Suomen Kansa ei selvästikään p231464Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha6241026- 100936
- 106882
- 57833