Joka vihaa Suomen mäkihyppääjiä! [email protected]
Ruotsalaistuomari
2
314
Vastaukset
- lukija66
Paluun maailman huipulle tehnyt Janne Ahonen on jälleen kerran joutunut arvostelutuomarien hampaisiin. Suomalaista sorsitaan härskillä tavalla, sillä oppikirjamaisista hypyistä rankaistaan käsittämättömän paljon.
Perjantaina mäkiviikon toisessa osakilpailussa Garmisch-Partenkirchenissä koettiin surkeuden huippu. Ensin avauskierroksella ruotsalaistuomari Per Busk antoi suomalaiselle tyylistä vain 17,5 pistettä. Kahden muun tuomarin arvosana oli 18,5 ja kahden 18.
- Naureskelin tornissa, kun ruotsalaistuomari antoi toisella kierroksella Saksan Michael Neumayerille tasajalka-alastulosta 18 pistettä, Ahonen tuumasi sarkastiseen sävyynsä.- kuyky
Kyllähän se niin on, että se on aina mennyt näin. Ennen se oli vain norjalaistuomari, jolta sitten lopulta otettiin tuomarilupa pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1672784
- 2012047
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.501792- 711766
- 921648
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91501- 811214
- 811070
- 951029
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes1961000