rc-autossa vikaa.( amewi booster 4wd off-road buggy)

rc-tietämäton

Kysyisin sellaista, kun tilasin yllämainitun auton ja kokeilin sitä ulkona tiellä (jossa lumi pohjana).
Ajaessani hetken aikaa, lunta roiskahti päälle, jolloin auto alkoi menemään itsestään eteenpäin ja autossa kuului posahdus. Jotain taisi kärähtää, kun auton kannen alusta oli mustunut, samoin johdot.
Nyt kun kytkee akun kiinni, moottori alkaa vilkuttamaan punaista valoa.
Mitä tapahtui ja mikä avuksi? Tai mistä voisin saada tietoa ja apua?Tai missä vaasan seudulla olisi korjaamo tai jotain sellasita?

2

617

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • T-ope

      Epäilisin kaukoparannuksena sen kärsineen lähinnä vedestä väärässä paikassa. Pakkanen ei myöskään ole noille se ihanteellinen asia kun komponentit voivat olla tarkoitettu toimivaksi vain nolla astetta ja lämpimämmässä. Jos paikat ovat nokeentuneet on se merkki komponettipalosta ja edessä on todennäköisesti säätimen (sieltä kait se "toimintasavu" karkasi) vaihto. Sen todennäköisesti saa myös korjattua, mutta komponenti vaihto voi maksaa n. uuden säämimen verran.
      Hae kumminkin paikkakunnaltasi alankerho jossa voidaan kertoa paremmin mihin kannatta ryhtyä.

    • ...1223.

      Autosi oli jotain halppis-kamaa, nii nmeni heti pilalle pienestäkin kostumisesta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      332
      11441
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      36
      3496
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      79
      3067
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      99
      2781
    5. 89
      2641
    6. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      45
      2469
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      155
      2384
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      275
      2274
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1481
    10. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1455
    Aihe