7 PRO?

Pitäisi pöytäkone uusia. Nyt on sopivia koneita sopuhintaan tarjolla paljonkin. Siis pöytäkoneita. Kaikissa kuitenkin 7 Home Premium. Tarvitsen kuitenkin PRO:n.

Miten saisi päivitettyä, en oikein löytänyt sellaista päivitysmahdollisuutta netistä. Onko ainoa mahdollisuus ostaa täysi versio.

EN teetä missään kivijalka liikkeessä, vaan ostan jostain verkkokaupasta tai Anttilasta perusnupin. Ja Linux-hörhöt ja muut trollit voivat sitten jättää vastaamatta.

Kiitos.
13233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Et sä mitään sillä Winprolla tee!!! Jeee!!!

Äänestä

Miksi?

Äänestä
  • Niinpä, ainoa miksi pro:ta kotikäyttäjä tarvii on xp-mode, eikä sitä varten varmaan kannata pro:ta ostaa kun sen xp:n voi asentaa toiseksi käyttikseksi muutenkin. Paremmat verkko-ominaisuudet tuo vaan lisää päänvaivaa tollolle joka ei niistä mitään ymmärrä.

    Äänestä

  • 10v päivityksiä ja XP mode. Kuluttajamallit on ajastettu viiteen vuoteen ja tuo ominaisuus puuttuu.

    Äänestä

Jos ei satu löytymään sopivaa PRO- konetta muuten. Verkkokaupassa on jonkinverran valikoimaa, Anttilassa pari läppäriä. Oem 7pro 64 bit maksaa verkkokaupassa 231, 90 ekeä. Itse asiassa kannattaa katella noita Vista- koneitakin, ne alkaa olemaan poisto kamaa, mutta rautapuolelta ihan nykyaikaisia.

Äänestä
  • Asiallisesta vastauksesta.

    Äänestä

"verkkokaupasta tai Anttilasta perusnupin."

Tavalliselle tallaajallehan myydään tavallisia käyttiksiä
ja ammattilaisille PRO:ta.

Käy "oikeassa" tietokonekaupassa niin taatusti on hyllyllinen
koneita myynnissä PRO-käyttiksellä.
Eikä maksa sanottavasti enempää, mutta on laadukasta tavaraa.

Äänestä
  • lähistöllä, tilaan netistä. Pitää olla tunnettu kauppa.

    Äänestä

Osta tietokone ilman käyttistä ja siihen sitten ostat Windows 7 Professionalin.

Äänestä

Verkkokaupasta Lenovo 7 Pro:lla sekä lisämuisti, pysyi hyvin budjetissa.

Kiitos kummastakin asiallisesta vastauksesta.

Äänestä

nonniiiiiiiiiih, ensinnäki, ei kannata ostaa mistään mitään valmista konepakettja, koska ne kaikki on perseestä ja ylihintaisia. Mene lähimpään asiantuntevaan tietokoneliikkeeseen ja ostat kaikki osat erikseen. Jos et itse paljolti ymmärrä tietokoneen osista etkä osaa itse niitä kasata niin varmasti sielä paikalla on asiansa osaava myyjä jonka kanssa yhessä funtsitta hyvät osat ja hyvän paketin ja pienellä lisämaksulla he varmasti kokoavat sinulle koneen valmiiksi. Se on uskomatonta kuinka paljon ihmisiltä yritetään huijata rahaa noilla "anttilan ProPeLaajaPaketeilla" ym. paskalla. Säästää paljon ku itse valitsee osat ja ostaa kaikki erikseen ja sitten joko kokoaaa itse tai antaa tietokoneliikkeen koota, jokatapaukses halvemmaksi tulee ja varsinki ku puhutaan tehokkaimmista pelikoneista. Ja usko mua, parhaimmistakaan anttilan tietokoneista ei loppupelöeis tehoa riitä mihkään, jos välttämättä haluat valmiin paketin niin suosittelisin valitsemaan edes vähän järkevämmän paikan, mistä sen ostaa. Esimerkiksi www.jimmspc.fi

Äänestä
  • Mielestäni kysymys oli täysin selkeä. Kuka on puhunut pelikoneesta tai minun atk-taidoistani. Vain arvoisat vastaajat. Juuri te, joitten vastauksia nimenomaan en pyytänyt.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Päivitys. kirjoitti:

Pitäisi pöytäkone uusia. Nyt on sopivia koneita sopuhintaan tarjolla paljonkin. Siis pöytäkoneita. Kaikissa kuitenkin 7 Home Premium. Tarvitsen kuitenkin PRO:n.

Miten saisi päivitettyä, en oikein löytänyt sellaista päivitysmahdollisuutta netistä. Onko ainoa mahdollisuus ostaa täysi versio.

EN teetä missään kivijalka liikkeessä, vaan ostan jostain verkkokaupasta tai Anttilasta perusnupin. Ja Linux-hörhöt ja muut trollit voivat sitten jättää vastaamatta.

Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu