Mitä mieltä olette collieyhdistyksen nettisivuista?
Tänään niitä selailin läpi ja törmäsin hyvin hyvin vanhoihin tietoihin. Onko siis olemassa jokin ajantasaisempi foorumi collieasioille? En tarkoita pentuvälitystä, vaan ajankohtaista tietoa collierintamalta?
Collieyhdistyksen nettisivut
4
408
Vastaukset
- Lk Collie
Mun mielestä sais laittaa enemmän uusia harrastuskuvia :) Ja mä oon kauan oottanu et sinne laitettas semmonen sivu mihin saa collie ihmiset lähettää kisa tuloksia (agi, toko jne.), ku monilla muillakin rotu yhdistyksen sivuilla on semmonen ja mun mielestä ois hyvä.
- Lk Collie
Ai niin ja pitäskö kysymykseenkin vastata xD En oo ite ainakaan huomannut muita foorumeita ku toi suomen collieyhdistyksen foorumi. On sit vielä tietty aktiivicolliet :)
- nahkalehti
Lk Collie kirjoitti:
Ai niin ja pitäskö kysymykseenkin vastata xD En oo ite ainakaan huomannut muita foorumeita ku toi suomen collieyhdistyksen foorumi. On sit vielä tietty aktiivicolliet :)
Kiva kun vastasit. Onkohan se ihan mahdoton ajatus, että lyhytkarvaisilla olisi jatkossa vaikka oma lehti? Tuntuu, että pehkojen juttuja riittää kyllä yllin kyllin ja nahka jää väkisinkin varjoon.
Tottakai ymmärrän sen faktan, että pehkoja on triplaten (enemmänkin??) kuin nahkoja, mutta silti. - Kaksi lk-collieta
nahkalehti kirjoitti:
Kiva kun vastasit. Onkohan se ihan mahdoton ajatus, että lyhytkarvaisilla olisi jatkossa vaikka oma lehti? Tuntuu, että pehkojen juttuja riittää kyllä yllin kyllin ja nahka jää väkisinkin varjoon.
Tottakai ymmärrän sen faktan, että pehkoja on triplaten (enemmänkin??) kuin nahkoja, mutta silti.Käy katsomassa http://www.haukotus.net/forum/
Sielläkin on lk-collie keskusteluja (tosin ei erillistä tulosketjua). Elinalle voi kuitenkin kertoa toiveista ja rekisteröitynyt henkilö voi avata itsekin keskusteluja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1764977Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,184366Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993097Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2502924Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432872- 522491
- 271919
- 341733
- 221727
- 641685