Xenonit ja ledit

Kovasti kirkkaita, mutta paljonko ne kestää ylijännitettä ja tärinää?

Ihan perinteinen pikkuledihän pimahtaa pienestäkin ylijännitteestä.
2390
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuntuu siltä kuin " valoteho " hiipuis yllätävän nopeasti
kestävyyttä tuntuu olevan ja valot on metsäkoneissa

Äänestä
  • Nyt niitä tuppaa saamaan täältä edullisesti: www.ledstyle.fi ,xenoneita sekä Ledejä

    Xenoneista sen verran että kyllä se hitaammin hiipuu kuin halogeeni palaa. Eikä ne xenonien vaihtopolttimot kalliita ole, samanverran pyytää Philipsi hyvistä polttimopareista kuin mitä tuota LedStyle:stä saa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kalliita ovat kirjoitti:

Kovasti kirkkaita, mutta paljonko ne kestää ylijännitettä ja tärinää?

Ihan perinteinen pikkuledihän pimahtaa pienestäkin ylijännitteestä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu