Onko Derbi niin väliä kun hinta haarukka menee 2000€-3700€? Mitä eroja niissä on? kaverillani on Derbi DRD Pro Sm (07) joka on tosi hyvä mopo. Mutta eikö vaikka Derbi Senda x-race vie samaa asiaa? Voisiko joku valaista minua ja kertoa onko niissä käytännössä mitään eroa?
Mikä Derbi?
Yollukka
4556
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
No mun mielestä derpeissä ei oo paljo eroa, mut, kannattaa kuitenki ottaa joku mikä on susta hyvän näkönen, ja sellanen jolla on hyvä ajaa, ja jos se sun kaveris derbi on ollu hyvä, ni harkitseppa vaikka sellasta, saahan niitä käytettynäkin, ja eikös toi -09 drd oo joku 3700 e, riippuen mistä ostat..
Derbi DRD Pro Malossi... ei kyllä kannata kun saat turpaas joka päivä kun ei kellään oo varaa tollaseen porvarimopoon :) ota mielummin X-treme kun X-race
ja rahaa säästyy 2000€ ja enempikin www.motorpower.fi esim. myy sopivan. derbissä vaan sähkö ym. vikaa riittämiin, mix maksaa ittesä kipeeksi ja sitte vaan myydessä hävii vielä.
Motorpowerilta vaan kiinalainen. Niitten myymät kinuskit muuten kestää. Mulla on tuolta hommattu Skyteam, ai helvetti ku on hyvä mopo. Suosittelen.