Turkki tai Kurdi perheitä/pareja Turun seudulta??

Rouva Turan

Mieheni on turkin kurdi, Odotamme ensimmäistä lastamme. Mieheni on tullut suomeen 2 viikkoa sitten ja olisi mukavaa tavata muita perheitä tai pareja turun alueelta. Yhteinen kielemme on Turkki ja mieheni puhuu zazaa sekä kurmancia. Laittakaa meiliä! [email protected]

4

715

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • varovasti

      miehelläsi oleskelulupa? Jos on, niin vähän äkkiä työvoimatoimistoon ja sitä kautta suomen kurssille. Jos ei ole, niin suomen oppikirja kouraan.
      Ennen lapsen syntymää on paras aika opiskella mahdollisimman paljon suomea. Sitten on toiveita saada joskus töitäkin.

      • Rouva Turan

        Hakemassa ja juuri siitä syystä... Olisi vaan mukava luoda myös kontakteja saman kulttuurin omaavista perheistä.. :)


      • turkkkkisuomi
        Rouva Turan kirjoitti:

        Hakemassa ja juuri siitä syystä... Olisi vaan mukava luoda myös kontakteja saman kulttuurin omaavista perheistä.. :)

        Hei, mua kiinnostaa paljon kaikki turkki-suomi perheet, joten pakko kysyä, että oletteko te naimisissa tai kihloissa? Kuinka kauan te olette seurustelleet? Kiitti etukäteen. ei oo pakko vastata.


      • Rv Turan
        turkkkkisuomi kirjoitti:

        Hei, mua kiinnostaa paljon kaikki turkki-suomi perheet, joten pakko kysyä, että oletteko te naimisissa tai kihloissa? Kuinka kauan te olette seurustelleet? Kiitti etukäteen. ei oo pakko vastata.

        Olemme naimisissa. Ensimmäinen lapsi syntyy kesäkuussa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      215
      1022
    2. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      49
      864
    3. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      98
      821
    4. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      214
      771
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      67
      672
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      41
      590
    7. Panettaako sua

      Yhtään?
      Ikävä
      45
      570
    8. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      566
    9. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      513
    10. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      77
      513
    Aihe