en pääse nettiin mozilla firefoxin kautta, ainoastaan internet explorerin kautta pääsee. olen yrittänyt ladata firefoxin uudestaan muutamaan otteeseen eikä siitä ole ollut apua. miten saisin firefoxin taas pelaamaan??????
firefox
selain
12353
0Äänestä
Vastaukset 12
Vanhimmat
palomuurista firefox nettiin
Mikäs olikaa palomuuri? Teet siitä kyssärin kautta ookoo ja ookkoo ja jeejee. Ja kerrot rastilla,et älä kysy tätä uusix.
leiki sen keskeneräisen firefoxin kanssa. Buginen on ja näyttää sivuja väärin sekä imee viruksia ja haittaohjelmia.
????????
puuhasteluista turhien softapalomuurien kassa.
Monella näyttää olevan vaikeuksia youtubessa, eikä se toimi itselläkään. Ei ole mitään ylimääräisiä muureja. Flash Player on ladattu monesti uudestaan, joten vika taitaa olla javan puolella.
Javan? Hyvin toimii youtube. Tarkista, että käytössä uusin versio, myös pluginista. Firefox ja opera taitaa käyttää samaa pluginia. Myös tarkista, että vanhoja jäänteitä FlashPlayeristä eikä sen plugineista ole koneella.
vaan FlashPlayerilla.
1 megan huonosti toimivalla liittymällä turha haaveilla YouTuben häiriöttömästä toiminnasta.
Alle 1 megan liittymässä vielä vähemmän.
Niin siellä kuitenkin väitetään, että vika on joko Flash Playerissä tai Java crip vai mikä vi.... se oli. Se nyt varma, että Flash player toimii.
Java on eri asia kuin javaskripti. Javaskriptin saa päälle selaimen asetuksista.
Vaikkapa Secunia PSI tarkistaa koneesi ohjelmien ajantasaisuuden. Se kertoo myös onko vanhoja jäänteitä jostain ja polut mistä ne voi poistaa.
Ohjelmat on viimeisenpäälle päivitetty. Kokeillaan nyt sitten asentaa koko paska uudestaan. Hyvin on kyllä FF tähän saakka toiminut.