Palma Nova - Magalluf

lomaa odotellessa

Olemme tyttöporukan voimin lähdössä lomailemaan ensikesänä. Matkakohteena Mallorca on jo melkeimpä lukkoon lyöty. Hotelleja on katseltu niin Magallufista, kuin Palma Novastakin, kummasta löytyisi paremmat oltavat meille. Emme todellakaan aijo homehtua hotellilla, vaan päivisin lekotellaan rannalla ja shoppaillaan, kun taas illaltaisin biletys veisi suurimman osan ajastamme.

Saga Nova -hotelli Palma Novan puolelta herätti mielenkiintomme, mutta olisiko lähempänä Magallufia sijaitseva Rosa del Mar parempi meille? Kertomuksia hotelleista luetaan mielellämme. Mitä hyvää hotelleissa on? Entä huonoa? Kumpaa itse suosittelette neljälle bilettäjätytölle?

3

1272

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -ee-

      Tuo magalufin ja palmanovan raja on niin häilyvä että on ihan sama kumpaan meette, lyhyet välimatkat on jokatapauksessa. Itse valitsisin tuon rosa del marin, koska se on hieman lähempänä hyviä rantoja ja kävelymatkan päässä magalufin bilemestoilta. Täs hyvä linkki bilemestoista http://www.shagalluf.com/magalluf-club-guide/bcm-magalluf/

      Niin ja kandee poiketa bussilla palman kaupungissakin, siellä sitä osteltavaa on 100 kertaa enemmän kun palmanova/magaluf akselilla.

      • lomaa odotellessa

        Kiitos hotellisuosituksesta, itsekin kallistuimme ehkä enemmän kyseisen Rosa del marin kannalle.
        Onko kellään omakohtaisia kokemuksia kyseisestä hotellista? Kuulisin mielelläni plussia ja miinuksia hotellista niin yleensä, kuin huoneistakin. Esim. millaiset yksiöt tai kaksiot?


      • lomaillut
        lomaa odotellessa kirjoitti:

        Kiitos hotellisuosituksesta, itsekin kallistuimme ehkä enemmän kyseisen Rosa del marin kannalle.
        Onko kellään omakohtaisia kokemuksia kyseisestä hotellista? Kuulisin mielelläni plussia ja miinuksia hotellista niin yleensä, kuin huoneistakin. Esim. millaiset yksiöt tai kaksiot?

        http://www.tjareborg.fi/espanja/palma-nova-magaluf/hlg-vista-sol

        Lyhyt matka rannalle 350m. rannan ja hotellin välissä kuumimmat bilepaikat ! Suosittelen !


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      166
      6338
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      93
      2886
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      92
      1801
    4. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      43
      1525
    5. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      9
      1236
    6. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      13
      1047
    7. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      49
      1035
    8. Mitä tarkoitat

      ”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”
      Ikävä
      23
      958
    9. Yhteen hiileen velanottoveljet V P K

      Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N
      Pyhäjärvi
      75
      953
    10. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      922
    Aihe