Kirjoittaminen netissä / tanssinetissä

Satunnainen vieras

Kaikkein parhaimmat, taitavimmat, mukavimmat, kunnolliset, rehelliset, viattomat ihmiset eivät tietojaan, juttujaan ja kirjoituksiaan ilmaiseksi kaiken kansan luettavaksi jaa, jos tai paremminkin KUN kirjoituksia, nimimerkkejä, persoonia, ihmisten omia mielipiteitä ja hyvästä tahdostaan tänne tai vaikka sinne tanssinettiin kirjoittavia ihan tarkoituksenmukaisesti, omaksi viihteekseen, ajankuluksi ja mustamaalaamista varten täällä arvostellaan ja haukutaan.

Kirjoitukset, ohjeet ja neuvot, jopa jutut pitää ANSAITA! Kuinka moni teistä voi puhtain mielin sanoa ansainneensa jonkun jutun tai tanssipaikkaraportin luettavakseen? Tuskin monikaan, kun lukee teidän viestiketjuja. Eikö olisi aika tulla aikuiseen ikään ja käyttäytyä sen mukaisesti, vaikka turhahan se on tutkainta vastaan taistella.

Tanssitaito, jutunkirjoittamistaito, tai oman mielipiteen ilmaiseminen ei ole avainasiassa tässä, vaan yksinomaan se että kunnioitatte kanssaihmisiä. Jos ja kun tämä ei ole selvää kaikille, ei tarvitse ihmetellä miksi kirjoittajat katoavat. Sen verran tunnen ihmisiä ja tiedän heidän mielipiteitään minäkin, että voin näin sanoa varmuudella.

Ei tanssinet tai tämä suomi24 ole mikään ehdoton ja yksi totuus. Mielipiteitä ja juttuja on joka junaan ja se on rikkaus ei uhka. Muistakaa ja siistikää palsta, niin saatan vaikka palata. (Ansaitkaa)

4

374

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaikkea sitä näkee

      Olipas omahyväinen kirjoitus. Että sinun palstailusi pitäisi oikein ansaita. Huh huh.

    • nähdäänään

      Hukkaan menee kuin apulannan kylvö , kun näihin karkeloihin osallistuu.
      Sut on ansaittu ja siksi odotankin että kunniottaminen kanssaihmisiin kohdistuu ja voimme jatkaa kaksin tätä matkaa siis kunnioituksen. Tietysti nauttien ja jakaen toistenkin kunnioitus..

    • parempaan päin

      Ymmärrän kyllä yskän. Jos katselee tämän tanssikeskustelun osanottoinnokkuutta ja sisältöä, miten siistiä jälkeä täällä näkyy, on se muuttunut mielestäni aika mukavaksi tämä tunnelma jos vertaa aikaisempaa kirjoittelua. Olen ollut huomaavinani että ne ns. leukaansa repivät häiriköt ovat "yrittäneet" jollakin asiattomalla kirjoituksella häiritä, mutta porukka on tullut niin fiksuksi täällä, että yleensä ohittavat ne, ja jättävät omaan arvoonsa, niitä enempää kommentoimatta. On nimittäin huomattu että se on paras "lääke" noiden häirikköjen kirjoitusten vähenemiselle.

    • arvonnousua

      "Kirjoitukset, ohjeet ja neuvot, jopa jutut pitää ANSAITA! Kuinka moni teistä voi puhtain mielin sanoa ansainneensa jonkun jutun tai tanssipaikkaraportin luettavakseen?"

      Ei ymmärrä.
      Miten minun pitää ansaita juttu luettavakseni? Pitääkö minun tanssia tietyn verran vai kenties hakata halkoja? Entä minne minun pitää ilmoittaa ansioistani?

      Pöljä luulin, että täällä voi käydä lukemassa keskusteluita ihan ilman mitää suorittamista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      61
      1179
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      891
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      326
      657
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      651
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      626
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      618
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    8. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      600
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      75
      566
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      564
    Aihe