Minulla tämä sama vaiva mikä on näköjään muilllakin,koneen kotisivuksi aukeaa aivan muuta mitä pitäisi,olen yrittänyt jos kaikenlaista mitä "asiantuntujat" ovat neuvoneet.Tuloksena aina sama sivu osoite on tämä res://mshp.dll/index.html#37049 Saako tätä mitenkään normaalikonstein pois,näin maallikko opein?
Hermoja
koettelee
5327
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
hae mozilla. http://www.mozilla.org
http://koti.mbnet.fi/pattaya1/cwshredder.htm
jos olet kerro kaikki mitä olet kokeillut ettei tule samat neuvot uudestaan
Minä kiitän ja kumarran mitä nöyrimmästi,kotisivu pysyy paikallansa ,ainakin olen kokeillut monta kertaa ja siinä se jököttää
vaan niin kuin pitääkin.Vielä kerran kiitoksia ,en olis millään uskonut pääseväni siitä örkistä erilleen näin helposti.Virustorjunta pitäis olla nyt kunnossa,on maksullinen torjunta ja palomuri jos ne nyt pitäis örkit kurissa.
Jos nyt kovasti kiität ja kumarrat etkä tee muuta, voit joutua kumartelemaan enemmänkin. Nimittäin pelkkä virusohjelma ja palomuuri eivät tänäpänä riitä.
Tuolta samoilta sivuilta löytyy sellainen peruspaketti, jolla pärjäät:
Ad-Aware, Spybot, SpywareBlaster. Lue ohjeet hyvin ennen kuin käytät.
Ad-Awarella ja Spybotilla poistelet kaikenlaisia häiriköitä, ja SpywareBlaster estää niitä tulemasta (mutta ei korvaa palomuuria!)
http://koti.mbnet.fi/pattaya1/
On mennyt hyvin,ei mitään häiriköintiä enää ollut toivottavasti näin jatkuu ,katsotaan miten torjunta pitää