Eikö tämä RKP:n valtuutettu,joka hehkuttaa ydinvoiman vastaisen kiihottajan professoriutta, tiedä,että professorin titteli siinä kuin professori itsekin voivat olla myös ostettavissa.
Professori
Ostettu professori
14408
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Alkaa vihdoin tulla esiin että joillakin .. on pallo pahasti hukassa.
Toivottavasti äänestäjätkin huomaa.
Tuskin kukaan haluaa tuollaista touhua ihan tosissaan.
Räfsbackaan voisi timbuktun asemasta keulan suunnata.
Uskomatonta. Siis eikö koulutelta mieheltä löydy yhtään häpeää. Jos on fanaattinen, pitääkö uskoa väkisin tyrkyttää koululaisille jotka ovat herkästi vastaanotettavia. Nostan hattua SDP:lle!!
kuka on Atte Fellman, mutta tämän asian kannanoton jälkeen haluaisin tietää. Hyvä että joku on nyrkit pystyssä. Ois kiva tietää onko tämä RKP:siunaama vaiko Tomaksen oma yritys aivopesuun. Tämä luento on ehdottomasti kielletävä!!!
kannattaako puuttua, sillä vaikka opiskeljijat ovat todella vastaanottavia, mutta eivät ne kaikkea kuitenkaan niele purematta.
Muistelehan omaa nuoruuttasi. Uskoitko sinä todella kaikki mitä sinulle opetettiin ja sanottiin?
Eiväthän ne nuoret usko mihinkään, mutta aikuisten pitäisi koettaa olla jotenkin moraalisesti oikeamielisiä. Ainakin opettajien. Muuten seuraa anarkia.
On erittäin pelottavaa, että opettajat Noroviita ja Rosenberg ajavat härkisti omaa aatettaan koululaisiin, joihin heillä on jonkinlainen auktoriteettiasema ja esimiesasema sekä käyttävät asemaansa politiikkansa tuputtamiseen.
Olisin samaa mieltä, jos joku fanaattinen ydinvoiman kannattajaopettaja paasaisi ydinvoiman hyvistä puolista ja kutsuisi kouluihin ydinvoimamafian julistajia.
Ette mahda YHTÄÄN MITÄÄN tälle asialle. Turhaa ruikutusta Rosenbergi ja Noroviita ovat niin voimakkaita mielipide- ja mediavaikuttajia Loviisassa, että tämä tilaisuus tapahtuu aivan kuten ovat aikoneetkin. Ydinvoiman kannattajat ovat Loviisassa nössö ja pelokas enemmistö, jolla ei ole johtajaa. On ihan oikein, että ne joilla on poikkaa, osaamista ja voimaa tekevät mitä haluabvat ja muut vikisevät.
Green Power Rules!!!
Noroviita ja Rosenberg näyttävät suhtautuvan ydinvoimaan kuin uskovaiset piruun. Minusta se on merkki henkisestä kapeakatseisuudesta. Ollaan sitten ilmeisesti valmiita myös "pelastamaan" ihmiset jopa vastoin heidän omaa tahtoaan, kun kerran tiedetään heitä itseään paremmin mikä on heille hyväksi. Säälittävää, mutta myös pelottavaa touhua...
Lovarin jutussa molemmat rehtorit sanovat että koulujen ovet ovat avoinna kaikille. Taidan pyytää luentovuoroa "Kannabis vapaaksi" tunnille.
http://www.loviisansanomat.net/lue.php?id=3980
Oi aikoja, oi tapoja.
Heitänpä ilmaan kysymyksen, paljon erilaisissa ympyröissä liikkuneena ja mielipiteitä kuulleena. Moniko noita kahta herraa pitää uskottavana?
siitä toisesta en osaa sanoa mutta Rosenbergia nyt ei kovin moni ota vakavasti.Mutta asiaan, jotkut väittävät että hän toimisi opettajana mutta liekö totta? Ehkä väliaikaisesti mutta ymmärtääkseni hän ei ole opettaja ammatiltaan.
Nytten heitit pahan! Olen ymmärtänyt että hän on jonkunnäköinen rehtori.
No ei varmaankaan ole rehtori! Ehkä tuuraajana tuntiopettajana mutta siinä kaikki. Olennaista tässä kuitenkin se toimiiko opettajana juuri nyt.
kaikki finnit on juntteja & ja olen sen huomannut tästä.
onneksi opetus ja kasvatus ei tapahdu saunan takana ; )
http://www.youtube.com/watch?v=3do0i8bQi24