Apinoiden pääapinana olen vuosien aikana tehnyt arvokasta mutta aliarvostettua ja pyyteetöntä
valistustyötä. Suurin osa kouluttamistani apinoista osaa jo kävellä perässäni, pyytää ruokaa, paskoa nurkkaan jne Apinat ovat veljiäni, siskojani ja isovanhempiani - jaloa joukkoa joiden rinnalla ihminen
saa hävetä.
Lyhyesti sanoen; olen ylpeä rodustani ja suvustani. Eläköön apinat, erityisesti ne kuraperseapinat joiden lahkoon itsekin kuulun.
ensi vuonna saan tod.näk. diplomisusianalyytikon nimityksen ansiokkaasta toiminnastani heimoveljien
sivistämisessä.
valistustyötä. Suurin osa kouluttamistani apinoista osaa jo kävellä perässäni, pyytää ruokaa, paskoa nurkkaan jne Apinat ovat veljiäni, siskojani ja isovanhempiani - jaloa joukkoa joiden rinnalla ihminen
saa hävetä.
Lyhyesti sanoen; olen ylpeä rodustani ja suvustani. Eläköön apinat, erityisesti ne kuraperseapinat joiden lahkoon itsekin kuulun.
ensi vuonna saan tod.näk. diplomisusianalyytikon nimityksen ansiokkaasta toiminnastani heimoveljien
sivistämisessä.
Vastaukset 14
Vanhimmat
mainiota
olla teidän suhteen oikeassa, ei riitä että se itse suoltaa paskaa tänne siuvun täydeltä, vaan jos se vähän hellittää niin te onnettomat jo apinoitte sitä.
ketä?
Mehän olemme kaikki peräti älykkäitä, sivistyneitä ja kouluttautuneita metsästyksen vastustajia!!
Samaa joukkoa kanssasi, mr Pääapina päällikkönämme.
Älä häpeä joukkoamme!
luulet olevasi jotenkin parempi, vaikka suollat paskaa siinä kuten muutki.
kyllähän minä yleensä olen oikeassa, heh heh.
huumori on aina paikallaan välillä keventämässä niin raskasta ja vaikeatajuista susianalyysiani. Tällaiset kevennykset suovat apinan aivoille tarvittua hengähdystaukoa, jotta jaksaisi taas opiskella ja osallistua tiiviisti antamaani petopelkoterapiaan. Vakavasti puhuen ajatukseni todella saavat apinan hämmennyksen tilaan ja ehkä jopa ajattelemaan. Ja nyt, jottei nenäliinoja ja sensuuria tarvita, niin mainitsen vielä kerran, jotta "apina" on tarkasti määritelty susianalyysissa I ja II:ssa. Se ei suinkaan ole mikään ivasana.
Ei kai opiskelu peruskoulussa kovin raskasta ole?
jos asioihin paneutuu eikä vaan lorvi ja pelaa esim. pelejä ja katso telkkaria, kuten joillakin on tapana. Sen voin sanoa, että opettaminen voi joskus tuntua tosi työläältä peruskoulussa. Mainitsen mm. tuntien valmistelun ja kokeitten korjaamisen vievän huomattavasti aikaa. Tästähän minulla on omakohtaista kokemusta näin kansankynttilänä.
niinpä juu, oman heimosi päällikkönä:-)
vain yksi.
Sekin tuli jonkun persereikään työnnetyksi,
vaan eiköhän se pimeässä kullin virkaa tee.
- Junnu Vainio, Pohjolan Pidot -
Juuri sinun avullasi on sudet ruvennu vähenemään koko pohjolassa. Oot tehny suunnattoman arvokasta työtä, jolloin sinunkaltaistesi surkeat eläinrääkkääjät saavat ansaitsemansa tuomion luonnolta, sillä se lyö takaisin, -turpiin jonninjoutaville hulupattajille.
susianaalikon roolista mutta ei sen älykkyysosamäärä riitä ymmärtämään
kirjoittamaasi. Sehän on omien sanojensa mukaan APINOIDEN kansankynttilä
eikä siltä voi liikoja vaatia.
Valitettavasti!
maailmassa on silmäpuoli kuningas.