Moi! Onko Vietnamiin matkaajia, jotka ovat tehneet reissunsa venäläisellä Aeroflotilla? Nyt haettaisiin avoimia kokemuksia ja mielipiteitä. Minkälaiset koneet, palvelu? Hinnat ovat suht samat jos meni Helsinki-Moskova-Hanoi kun menisi Euroopan kautta Bangkokiin lentäen siis Finskillä ja Vietnam Airlinella. Nyt on kysymys enää lähinnä periaatteista, eli mitä yhtiöitä haluaa suosia?
Vastaukset 1
- näistä
sen vaihtoehdon jossa itselle sopivimmat aikataulut ja lyhimmät odotukset koneen vaihdoissa mikäli hinnat ovat suuripiirtein samat.
Palvelu Aeroflotilla nykyään OK, jopa ystävällistä kunhan ei itse ala öykkäröimään. Taitavat käyttää tänäpäivänä 767:aa tolla reitillä, ei siis pitäisi olla sen suhteen valittamista. Joku vuosi sitten käyttivät kotimaista kalustoa joista IL-96 oli varsin positiivinen yllätys. Hyvät jalkatilat, turistiluokassakin 34'' ja hiljainen.
Flotia köytettäessä Sheremetjevo-2 kentällä palvelut heikompia kuin euroopassa, mutta jälleen tulee toimeen varsinkin jos ei vaihtoaika ole kovin pitkä. Saattaa hyvinkin olla muuttunut parina viimevuotena edukseen.
Aasialaiseen tapaan Vietnam Airlinesillä palvelu erinomaista ja pitkillä reiteillä kalustokin on uudehkoa. Ottaisin näistä kumman tahansa ennen Finnairia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901348
- 45727
- 20659
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit49640- 53618
- 79614
- 47591
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132568- 50563
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan190551