Koska täällä on tänään näköjään tietokilpailut menossa, kysyisin onko kyseessä olevassa kuvassa Sulo?
http://www.aijaa.com/v.php?i=5534848.jpg
=TIETOKILPAILU=
14
290
Vastaukset
- Onko??
No onkos tässä kuvassa Veksi?
http://www.aijaa.com/v.php?i=5534839.jpg- Tarzan.
64.8. %-varma, että yläkuvassa oleva henkilö on sulo. Alakuvassa oleva on veksi. Arvasinko oikein ja mitä saan palkinnoksi, jos arvaus oli oikein?
- Vangin-Lähihoitaja.
Outoja kasvoja molemmat! Onko noi vankeja?
- hyi saatana!
Vitun rumia ainakin ovat molemmat :)
- taitavat
hyi saatana! kirjoitti:
Vitun rumia ainakin ovat molemmat :)
olla niitä ylläpidon työntekijöitä lisäämässä lukijakuntaa jotta mainostajat eivät lähde pois
- Visaaja.
=Ylimmäisessä kuvassa on Sulo.
=Alimmaisessa kuvassa Veksi. - Mummo-Mikkelistä.
En ole aivan varma, mutta ylimmäisessä kuvassa oleva mies on risen ylijohtaja ja alimmaisessa kuvassa oleva on suomen pankin pääjohtaja.En ole aivan varma.
- Sulo-Monte
Työvoimasta minulla tulee olemaan pulaa, näin aloittavana maanviljelijänä. Olisko näistä herroista töihin minun maatilalleni? Töyajoista voidaan sopia ja asunto järjestyy tarvittaessa.
- Sulo.Nikki.
Sulon uusi nikki? Kuinka paljon sillä niitä nikkejä onkaan? Huh-sentään.().
- montelauma
Sulo.Nikki. kirjoitti:
Sulon uusi nikki? Kuinka paljon sillä niitä nikkejä onkaan? Huh-sentään.().
-
- Veikkaus.D:
Veikkauskseni!=
Yläkuvassa on Hattulan navetta mestari.
Alakuvassa on tohtori Perttula Tampereelta. - Hullu-Holopainen.
Sillee tavalla, että ylimmäisessä kuvassa on tämä savustamon pitäjä ja alimmaisessa vappaamuurari Veikko Korhola valtion varrain ministeriöstä.
- Mies-Hikiän-läheltä.
Yläkuvassa oleva on hikiän nimismies!
Alakuvassa oleva on tunettu pyttymies, ala-korhola, samasta hikiän kylästä. - Sano-Supi-vaan..
Näätte kuka hävisi tietokilpailun! Tietokilpailun häviäjän kuva on poistettu! Voittaja istuu edelleen tuolilla!
Näin helppoa on kaivaa palstan rotat esiin!
Tieto kilpailun avaaja Sulo.Poro.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait233123Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso3743Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68740Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani3660Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha35597Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä32591- 40521
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es19520Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve3519- 36505