Koska täällä on tänään näköjään tietokilpailut menossa, kysyisin onko kyseessä olevassa kuvassa Sulo?
http://www.aijaa.com/v.php?i=5534848.jpg
=TIETOKILPAILU=
14
321
Vastaukset 14
- Onko??
No onkos tässä kuvassa Veksi?
http://www.aijaa.com/v.php?i=5534839.jpg- Tarzan.
64.8. %-varma, että yläkuvassa oleva henkilö on sulo. Alakuvassa oleva on veksi. Arvasinko oikein ja mitä saan palkinnoksi, jos arvaus oli oikein?
- Vangin-Lähihoitaja.
Outoja kasvoja molemmat! Onko noi vankeja?
- hyi saatana!
Vitun rumia ainakin ovat molemmat :)
- taitavat
hyi saatana! kirjoitti:
Vitun rumia ainakin ovat molemmat :)
olla niitä ylläpidon työntekijöitä lisäämässä lukijakuntaa jotta mainostajat eivät lähde pois
- Visaaja.
=Ylimmäisessä kuvassa on Sulo.
=Alimmaisessa kuvassa Veksi. - Mummo-Mikkelistä.
En ole aivan varma, mutta ylimmäisessä kuvassa oleva mies on risen ylijohtaja ja alimmaisessa kuvassa oleva on suomen pankin pääjohtaja.En ole aivan varma.
- Sulo-Monte
Työvoimasta minulla tulee olemaan pulaa, näin aloittavana maanviljelijänä. Olisko näistä herroista töihin minun maatilalleni? Töyajoista voidaan sopia ja asunto järjestyy tarvittaessa.
- Sulo.Nikki.
Sulon uusi nikki? Kuinka paljon sillä niitä nikkejä onkaan? Huh-sentään.().
- montelauma
Sulo.Nikki. kirjoitti:
Sulon uusi nikki? Kuinka paljon sillä niitä nikkejä onkaan? Huh-sentään.().
-
- Veikkaus.D:
Veikkauskseni!=
Yläkuvassa on Hattulan navetta mestari.
Alakuvassa on tohtori Perttula Tampereelta. - Hullu-Holopainen.
Sillee tavalla, että ylimmäisessä kuvassa on tämä savustamon pitäjä ja alimmaisessa vappaamuurari Veikko Korhola valtion varrain ministeriöstä.
- Mies-Hikiän-läheltä.
Yläkuvassa oleva on hikiän nimismies!
Alakuvassa oleva on tunettu pyttymies, ala-korhola, samasta hikiän kylästä. - Sano-Supi-vaan..
Näätte kuka hävisi tietokilpailun! Tietokilpailun häviäjän kuva on poistettu! Voittaja istuu edelleen tuolilla!
Näin helppoa on kaivaa palstan rotat esiin!
Tieto kilpailun avaaja Sulo.Poro.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1172426Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401552Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6441028- 106993
- 71962
- 98906
- 48875
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76710- 70706
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31696