Räpläsin kameraa joku aika sitten ja onnistuin tekemään sille jotakin.
Kameralla ei pysty ottamaan enään kuin 8 kuvaa ja ennen sillä sai yli 200 kuvaa.
Mikä on ongelmana ja mitä sille voisi tehdä?
Olympus fe-360
14
863
Vastaukset
- sulla
Ei ole kamerassasi muistikorttia, vaan käytössä on kameran oma sisäinen muisti? Sisäiseen muistiin on voinu sopia 200 kuvaa VGA eli 640x480 koossa? Nyt sitten olet räplännyt kuvakoon niin isoksi, että muistiin ei mahdu kuin 8 kuvaa? isommat kuvat kun vie enemmän muistia. Kameran mukana on varmaankin tullut ohjekirja, joten siihen kun tutustuu, niin osaa kameraa käyttää huomattavasti paremmin.
- jsl84
onko tieto mikä mun kamerassa vois olla vikana, kun akku on ladattu jakun laittaa päälle niin hurisee vain
- Onks se
Joku kanon?
- Ei.
Onks se kirjoitti:
Joku kanon?
Vaan Oly. Tietenkin. Tämähän on Olympus palsta.
- No mitä sinä sitten
Ei. kirjoitti:
Vaan Oly. Tietenkin. Tämähän on Olympus palsta.
Täällä teet? Onhan sulla se vatkuli kameran korvikkeena ja äitylin vaaleanpunainen ixus joskus lainassa. Painu helvettiin täältä sinä sairas kusipää, MENE NYT SINNE HOITOON.
- Kerro toki lisää
No mitä sinä sitten kirjoitti:
Täällä teet? Onhan sulla se vatkuli kameran korvikkeena ja äitylin vaaleanpunainen ixus joskus lainassa. Painu helvettiin täältä sinä sairas kusipää, MENE NYT SINNE HOITOON.
Kamerastasi.
- Vika on
Olympus.
- Älä ota paineita
Vatkaa vähän ja mene hoitoon.
- Ja sinä se jaksat
Vaan roikkua täällä Olympustien palstalla jatkuvasti haukkumassa Olympuksia. Miksi? Sinun täytyy kyllä olla umpihullu.
- Suurin vika on
Sinun korviesi välissä.
- Minkäs merkkisessä
kamerassa se vika nyt sitten olikaan?
Vastaus yhdellä sanalla, kiitos.- Tässä vastaus
MENEHOITOON
- Kuulosti ihan
Tässä vastaus kirjoitti:
MENEHOITOON
Olympukselta.
- Tiedä häntä
Kuulosti ihan kirjoitti:
Olympukselta.
Vaikka olis ollut oikein kanun
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1028147Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m907421Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875587Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot785572Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1144775Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232548Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys572439Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e71401Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71394Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa461240