Paljos teillä?

­­

Tuli täyteen perjantaina 16TB, ja vanhat pienen kapasiteetin (120gb jne) ulkoiset kovot kopsattu uusille & myyty pois. Tilalle tullut firewire ja usb 1-2tb:n kokoisia 10 kipaletta. Taitaa olla taas uusi 2TB'n osto edessä keväällä.

1080p bluray leffoja, tv sarjoja, dokumentteja, jne. on jo mukavat 231kpl, olen jättänyt lataamatta vain ne jotka eivät vaikuta kiinnostavilta. Musiikkialbumeja en edes laske määrällisesti, siinä 0.8tb paikkeilla enkä ole edes kymmenesosaa kuunnellut vielä. Videopelejä n. 6TB, emulaattoreita, rom/iso tiedostoja muutama tera, kaupallisia ohjelmistoja (adobe, autodesk, vegas jne) muutama tera, lähimain kaikki katsomisen arvoiset DVD leffat..

Jos ei ole miljonääri, warettaminen on ihan mukava kulttuuriteko. Tylsänä hetkenä sen kun etsit tekemistä levyltä ja kutsut kavereita kylään & kone VGA:lla kiinni taulutelkkuun. Tai poltat autoon cd:lle tai usbille kuunneltavaa. Kun sinulla on jo kaikkea mitä viihdeteollisuus voi tarjota, elämäkin on mielekkäämpää.

3

436

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • xfgjhk

      Oletko nähnyt tussua livenä?

      • mirrimurri

        Vaatiiko lataus jotain ylimaallisia voimia, ja estääkö koneen päälle jättäminen ja vaikka töihin, baariin, jne. lähtö automaattisesti tussun?

        Mitä jos kyseessä on warettava nainen joita heitäkin on pilvin pimein? Onko häneltä tatti evätty automaattisesti laittoman latauksen takia?


    • HumppaVeikot

      Ihailtavaa ahkeruutta ja vapaan suomen puolustamista. Vapaa Suomi - Sinivalkoisempi Suomi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      89
      6052
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      336
      5351
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      22
      2707
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      51
      2615
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      84
      1885
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      105
      1697
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      114
      1581
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      18
      1543
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      124
      1464
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      135
      1413
    Aihe