löuydät täältä.pelkkä aurinko merkki ei kerro sovitko naisen kanssa yksiin,nousu ja sitten toi kuumerkki on tärkeitä kans osua yhteen ja tietty mailmankatsomus ym on tärkeitä ymsyms.
http://www.disney.fi/Publishing/Witchmagazine/fun/ascendent.htm
http://www.disney.fi/Publishing/Witchmagazine/fun/ascendent.htm
Vastaukset 6
Vanhimmat
oliko se nyt niin että 28 ikävuoden jälkeen nouseva merkkisi on määräävä eli tavallaan horoskooppimerkki muuttuu.
emmä tiedä muuttuuko aurinkomerkki mutta nousumerkki alkaa vaikuttaa meissä enemmän noihin aikoihin ja sit nousumerkki vaikuttaa mun tietämyksen mukaan myös siihin mimmoisen vaikutelman ulospäin itsestäs annat ja just toi kuumerkki mun mielestä oli tärkee vaikken muista miks.
Minä en koe, että neitsyt kuvaa minua mitenkään paremmin kuin vaikka vesimies tai kauris. Oikeasti menee pahasti vikaan koko ns. länsimainen horoskooppi. Kiinalainen toimii paremmin. Miten muilla on kivemmat horoskooppimerkit kuin minulla.
horoskooppi ja äkkiä! kumppanin omistushalu ja mustasukkaisuus kuristaa ja syö elävältä. mä en jaksa tälläistä menoa kauan enää!!!elämä on kitistyynyt ihan pikkiriikkiseksi yhdesoloksi,kaikki koko normi harrastumaailma ystävineen on poissa!oma syy,liian kiltti minä,tahtoo pois, happea!
olet elämästäsi vastuussa, jos jäät huonoon parisuhteeseen niin ehkä sun pitää miettiä miksi niin teet. Onko se parempi kuin olla yksin vai pelottaako ettet löydyä ikinä ketään vai onko siinä kuitenkin toisinaan jotain hyvääkin vai mikä sua siinä pitää? Rakkaus? Ei tuollainen suhde kuulosta rakkaudelle. Ota vastuu elämästäsi äläkkä tyhjää itke. Tee parempaa elämästäsi.
Jos asiat on pielessä ne on pielessä, pienet mutkat kyllä saa korjattua ja pitääkin koittaa. Mutta jos noin tukehduttaa ja on paskaa niin luuletko että siitä ajan kanssa vielä nousee kukoistava suhde? Sä voit myöntää faktat tai leikkiä ettet ymmärrä ja jatkat asuhteessasi.
olisin kiinostunut, mutta tarvinko syntymäajan vai mitä ja mistä mä sen saan tietoon. äidiltäni en voi kysyä, välit on poikki etc.