polo ei jaksa kulkea

hei osaisiko joku viisaampi sano polo sdi 1.9 2001 kun auto ottaa kierroksia, mutta ei jaksaisi kulkea/vetää
ja tärisee kun yrittää yli 80km/h
2581
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

itellä oli sama ongelma, vaihdettiin ilma-anturi vaan, niin rupes toimiin. olisko ollu 14e hinta.

Äänestä
  • Sama ongelma oli minun 10v vanhalla SDIllä, 5 v sitten ja nyt uudestaan. Ensikerralla merkkihuollossa vaihdettiin moottorin lämpötila-anturi. Nyt kuitista katsoin numeron ja ostin osan ja vaihdoin itse sen moottorin etuosan nesteletkuun (muovisuojuksen alle). Taas kiihtyy sen minkä 10v vanha SDI nyt kiihtyy.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämön tyttönen kirjoitti:

hei osaisiko joku viisaampi sano polo sdi 1.9 2001 kun auto ottaa kierroksia, mutta ei jaksaisi kulkea/vetää
ja tärisee kun yrittää yli 80km/h

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu