minnekäs jouluks 2010?

huihui 2

niijotta päätettiin tos jouluna et alkaa kotijoulut jo riittää ens jouluna lähetään matkalle mut minne? tiiän et on viel aikaa mut ei vara venettä kaada ;s

3

430

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • herkkfi

      hoe hoe

    • slamasanteri

      Voin lämpimästi suositella. Varsinkin, jos ette halua turistirysään mennä vaan rauhalliselle alueelle 11 km pitkän hiekkarannan viereen merinäköalalla juuri remontoituun asuntoon jossa 70 m2, se on vuorattavana. Lähistöllä on sitten turistien suosima paratiisisaari jossa on enemmän elämää jos sellaista kaipaa.Alue on hyvin edullinen niin ruokailujen kuin matkustamisenkin suhteen, puolet edullisempaa kuin Pattayalla ja Phuketissa.
      Turha aikaisin ette ole liikkeellä, kas kokemuksesta voin sanoa että matkat sekä lennot menevät juuri suuria juhlapyhiä ajatellen nopeasti. Me tulimme kolmeviikkoa sitten takaisin kyseisestä paikasta ja olen tilannut jo ensivuoden tammikuuksi uudet lennot intaan 589€ per nenä. Jos tällainen vaihtoehto kiinnostaa niin laita postia seuraavaan ositteeseen niin kerron enemmän ja laitan kuvia kohteesta.
      [email protected]

    • Liivio

      Meillä on samanlaisia joulusuunnitelmia ja vahvasti on ehdolla Krakova. Koko romanttinen kaupunki täynnä joulua ja joulun valoa, puolalaiset ovat aivan uskomattomia siinä, miten he rakentelevat joulun jokaiseen paikkaan, toreille, kauppahalleihin, ikkunoihin, kirkkoihin, kaikkialle. Matkojen hinnat ovat tulleet reippaasti alaspäin ja kunnon jouluruokaa saa syödäkseen - ei siis suurempia epäilyksiä enää mihin mennään. Tiedämme kyllä, että esikerkiksi Saksassa ja Unkarissakin pääsee lähelle tätä, mutta jostain syystä se puolalainen sydämellä mukana eläminen vie voiton.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      222
      2246
    2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      52
      1332
    3. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      186
      1167
    4. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      996
    5. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      891
    6. 74
      849
    7. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      812
    8. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      77
      747
    9. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      360
      741
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      40
      731
    Aihe