Vesi Show

http://www.riemurasia.net/jylppy/media.php?id=68329&c=11

Tosi hieno, kannatta katsoa. Onko kenelläkään tietoa milloin tuota näytetään?
Matka tilattu maaliskuun puoleen väliin ja olisi hionoa nähdä livenä.
7694
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

The Dubai Fountain show esitetään Burj Khalifan juurella su-ke klo 18.00 alkaen 20 minuutin välein klo 22 asti. To-la klo klo 18 alkaen 20 min välein klo 23 asti.
Esityksiä on erilaisia, joten kannattaa katsoa useampikin, ovat upeita.

Äänestä
  • Kiitos paljon. Menemme katsomaan ja nauttimaan esityksestä.

    Äänestä

  • Ehdottomasti paras paikka katsella vesi showt on The Palace, The Old Town' in Thiptara ravintola (thai), varaa pöytä etukäteen terassille, ravintolaan yhdistyy vesishown musiikki, ja istut käytännössä keskellä showta!

    Äänestä

Kiitos videosta! Oli erittäin upean ja näkemisen arvoinen esitys. Pitää muistaa viikon päästä lomalla käydä katsomassa.

Äänestä
  • Video on hieno! Se on kuvattu jostain ylempää, ilmeisesti kauppakeskus Dubai mallin ylemmistä kerroksista? Maantasolta katsottuna (josta useimmat siis sen näkevät) on toki hieno myös, mutta paljon yksiulotteisempi. Musiikkeina on tuon Con te partiron lisäksi mm. arabialaista musiikkia (näyttää kuin vesipatsaat esittäisivät vatsatanssia!), Lion Kingiä jne. Eli tosiaankin kannattaa katsoa useampi esitys kuten joku tuossa jo vinkkasikin. Nehän kestävät n. 5 min ja tulevat 20 min välein.

    Äänestä

  • 14+7 kirjoitti:

    Video on hieno! Se on kuvattu jostain ylempää, ilmeisesti kauppakeskus Dubai mallin ylemmistä kerroksista? Maantasolta katsottuna (josta useimmat siis sen näkevät) on toki hieno myös, mutta paljon yksiulotteisempi. Musiikkeina on tuon Con te partiron lisäksi mm. arabialaista musiikkia (näyttää kuin vesipatsaat esittäisivät vatsatanssia!), Lion Kingiä jne. Eli tosiaankin kannattaa katsoa useampi esitys kuten joku tuossa jo vinkkasikin. Nehän kestävät n. 5 min ja tulevat 20 min välein.

    http://www.youtube.com/watch?v=p0Z80QW2dGI
    juutupessa on tämmönen sammakkoperspektiivistä otettu pätkä

    Äänestä

Kuva on upea, mutta livenä vielä parempi. Tosi sykähdyttävä. Kannattaa käydä katsomassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


veshiisi kirjoitti:

http://www.riemurasia.net/jylppy/media.php?id=68329&c=11

Tosi hieno, kannatta katsoa. Onko kenelläkään tietoa milloin tuota näytetään?
Matka tilattu maaliskuun puoleen väliin ja olisi hionoa nähdä livenä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu