eli täl hetkel pelaan hordel mut harkitsen allianceen vaihtamista voitteko kertoo molempien puolien miinukset ja plussat?
Horde vai Alliance
20
993
Vastaukset
- Falader
Plussia tai miinuksia ei ole, serveristä riippuen, molemmilla puolilla on niitä ville 5v pelaajia
Itse pelaan Allyilla ja olen viihtynyt :)- ......
Ei mitään erityistä eroa ole, kummallakin puolella on valittajia ja ärsyttäviä lapsia yms... =)
Itsellä hahmoja nyt kummallakin puolella. Alluista tykkään silti enemmän koska hahmot ovat ulkonäöltään parempia kuin hordet ja kaupungit selvempiä... kun taas sitten hordeilla tykkään belffeistä ja mountit ovat hienompia :P - Garrosh hellscream
1v1 cod mw2 alliance nob
- hoard
Pelaan Undead Magella ja tykkään syödä humanit, tapettuani ne ensin. Horde racet muutenkin paljon hienommat. Male nelf? Male gnome? Ei kiitos.
Male Orc Warrior? Male UD Mage? Hell yes!- Gnome,
mitäs vikaa gnomeissa on? Hienompia ne on kun orcit.
- 80 Retri pally
Hordet perseestä ruman näkösiä ja häviäjät aina bg:eet,suosittelen alliancea!
- For The Horde!
Joo eli jos haluat olla kuminaamainen alliance niin siitä vaan mutta jos haluat olla paras ja komein silloin Horde. Niin ja bg:istä alemmilla tasoilla ehkä pärjäätte mutta sitten kun tulee isojen poikien pelit lvl80 niin teitä viedään kuin pässiä narussa.
- ad
For The Horde! kirjoitti:
Joo eli jos haluat olla kuminaamainen alliance niin siitä vaan mutta jos haluat olla paras ja komein silloin Horde. Niin ja bg:istä alemmilla tasoilla ehkä pärjäätte mutta sitten kun tulee isojen poikien pelit lvl80 niin teitä viedään kuin pässiä narussa.
no tottakai horde
- hurhh
on kuulein rotu kaikista - Trollit. Nauttivat kaikenmoisia viidakkolääkkeitä ja tanssivat ja soittavat transsissa. Jos alliancella kuolen trollille, niin ei häiritse, koska kaveri on hahmon takana on varmasti kuul, koska teki oikean rotu valinnan. Sääli vain, että pelin paras vitsi poistettiin heiltä, koska joku närkästyi sen alkuperäisyydestä.
Tosin ovat kääpiötkin aika kuuleja, ryyppäävät kaiken aikaa ja syövät kokonaisen villisian päivässä - kaljaan kastettun villisian.- worgen<3
Trollit on kyllä cooleja =D Vaikka nykyään pelaankin alluilla, en voi kiistää etteikö trollit olis kivoja =) Ja dwarfit (rakkaat juoppomme) on kyllä sairaan loistavia. Gnometkin on mukavia mutta eniten tykkään worgen rogueastani
- Simmu78
Jos haluat aikuista ja hyvää peliseuraa suosittelen RP palvelinten HORDEA. Siellä harvemmin näkee lapsia koska RP säännöt antaa pelaajille mahdollisuuden heittää ne helkattiin.
Muutenkin RP palvelimilla on parempaa porukkaa.
Mutta jos haluat ihan vain olla elitis jerk ja raidata niin liitolle ja jokin täyteen pakattu servu on paras sellaiseen. - dsadfx
Kumpi tuli ensin: muna vai kana? taas näitä kysymyksiä
- lolol
muna tuli ensin koska jo joillain alkukantaisilla liskoillakin oli munia 8-)
- ikhiepdia
Tykkään kaikista roduista mutta paras on kuitenkin Tauren jota seuraa Troll jonka jälkeen tulee tarinansa vuoksi Worgen. Vaikka Hordella on myös pelin surkein rotu (Blood elf) niin tähän mennessä näyttää siltä että Horde on voittaja. Käytä Hordea.
- Ratkaisusi
Käytännössä kyse on vain siitä kummasta pitää.
Itse olen pelannu alliancea aina. Olen kyllä yrittänyt pelata hordeillakin, mutta ei ole ottanut tulta alleen. On minulla yksi 90lvl monkki hordeilla, mutta siihen se jääkin. - fgjh
kaikki alliancet on kovia mutta jos on horde niin sitten on mieluiten taureeni koska ne on niin hauskoja
- parasondk
Parasta mitä tiiän nii on sillai että valitset: Race: Undead, class: Death Knight.
Sitte teet siitä dk:osta Unholy, niin hakkaat kaikki! ;) iha vinkiks:D - haha1
Alliancet on sellasia pelkuri paskoja jotka ei pärjää yksin. Aina täytyy olla joku auttamassa! haha urpot allut!
- 22022
Alliance tottakai koska draenei femalen tissit, häntä ja perse!
- Undead mage
Hordessa on keskimäärin iäkkäämpiä pelaajia. Tuo on ollut itselle syynä Horden pelaamiseeen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18811184Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-9210622Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356070Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1814880Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313356- 1723355
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402183Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2991743Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61580Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161504