hoitamassa potilaita. Kaikki lääkärit syyniin niin yksityisellä kuin julkisella puolella. Kun maailmalle huhuillaan että suomeesa on lääkäripula tulevat kaikki vale-lääkärit suomeen.
Jo 3 vale lääkäriä
Terve tuloa...
3207
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tottakai me tarvitaan valelääkäreitä, kun on valesairaitakin.
Jokaisen tuttavapiirissä on näitä valesairaita, jotka laukkaa
lääkärillä hakemassa sairaslomaa, kun töissä ei viitsitä kulkea ja
oma ryhmänsä on vielä se porukka joka valesairastamalla
tavoittelee eläkepapereita.
Tällaisten hoitamiseen tarvitaan tietenkin valelääkäri.
Kaiken lisäksi vakuutusyhtiöillä on kaukonäköiset lääkärit, jotka antaa
valaehtoisia tautimäärityksiä satojen kilometrien päästä
potilasta kuulematta ja näkemättä.
Näitä olisi järkevää jatkokouluttaa kaukoparanatajiksi.
on. Jos tuollainen lääkärien keskinäinen luottosysteemi on globaalia ja normaalia, niin kuka näistä muukalaislääkäreistä sanoo, ovatko oikeita vai vääriä. Heitähän toimii pilvin pimein täällä Suomessa. Vai tutkitaanko heidän pätevyytensä kenties tiuhemmalla sihdillä? Tällainen toiminta vie viimeisenkin arvovallan rippeen arvauskeskuksista. Luontaislääkitys kunniaan.
vale hoitajia sairaaloihin. Joko ne tuli suomeen kun ei ole julkisuudessa mitään kuulunut. Itse asiassa kun sanotaan että lääkäri ei paljon puhu, niin onkohan ne suomenkielen taitoisia yleensä ollenkaan.