Kun tapaamme hän on kovin iloinen. Kovasti haluaa keskustella, tutustua, tiedustella, halailla ja pussailla.
Kun tapaaminen on ohi niin hänestä ei kuulu. Jos soitan tai laitan viestiä niin kyllä hän vastaa tai kirjottelee viestejä iloisesti, mutta jos en aloitetta tee niin ei tunnu paljon kuuluvan enkä minäkään nyt jatkuvasti häntä pommita viesteilläni.
Mitä mahtaa tarkoittaa? Ymmärtäisin jos hän ei olisi kiinnostunut ja jättäisin rauhaan jos pyytäisi tai olisi tapaamisillamme edes etäinen tai tympeä, jättäisi vastailematta tai jotain. Voiko olla että esittää vain hiaman vaikeasti tavoiteltavaa tmv?
Mutta jos minusta tykkää, niin kuin tapaamisillamme vahvasti tuntuu, niin miksi hän ei soittele tai viestittele?
Ärsyttää enkä haluais kyselemällä jatkuvasti toista ahdistaa.
Kun tapaaminen on ohi niin hänestä ei kuulu. Jos soitan tai laitan viestiä niin kyllä hän vastaa tai kirjottelee viestejä iloisesti, mutta jos en aloitetta tee niin ei tunnu paljon kuuluvan enkä minäkään nyt jatkuvasti häntä pommita viesteilläni.
Mitä mahtaa tarkoittaa? Ymmärtäisin jos hän ei olisi kiinnostunut ja jättäisin rauhaan jos pyytäisi tai olisi tapaamisillamme edes etäinen tai tympeä, jättäisi vastailematta tai jotain. Voiko olla että esittää vain hiaman vaikeasti tavoiteltavaa tmv?
Mutta jos minusta tykkää, niin kuin tapaamisillamme vahvasti tuntuu, niin miksi hän ei soittele tai viestittele?
Ärsyttää enkä haluais kyselemällä jatkuvasti toista ahdistaa.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Se haluaa hallita tilannetta tolla tyylillä, siis on heittänyt pallon sulle eli ei halua ottaa vastuuta kontaktista jostakin syystä.
niin monta rautaa tulessa ettei se ehdi kosiskella sua. Tai sitten se ei ajattele, sellaisiakin on. Sinuna kysyisin asiasta. Ei tarvitse arvuutella.
toi kuulostaa ihan multa.. pelottavaa :/
Jos toi kuulostaa ihan sulta niin kerro nyt hyvä nainen et mitä sä oikein meinaat?
itse oot se vaikee,se ei saa susta selkoo ja on hämillään,epäilee sun kiinnostumistas.annatsä mitään kunnon merkkejä omasta kiinnostuksestas jos sä vaan isekkäästi odotat että sua kosiskellaan sut huomataan jne.
kuulostaa vähän multa... ainakin mun kohalla on kyse vaan siitä etten osaa/uskalla tehä alotetta. oon vaan tottunu siihen, että toinen tekee aina alotteen (siksi mun sosiaaliset kontaktit onkin todella harvassa).
onhan se helpompaa noin kun jättää vastuun toiselle. pidä vaan rohkeesti kontaktia siihen naiseen.
..mutta meneekö se niin, että toinen todella voi haluta heittää vastuun tästä yhteydenpidosta toiselle osapuolelle..? Mulla niin samantyyppinen tilanne kuin viestiketjun ekalla..ja alkaa tuntua jo siltä, että meneekö ruikutuksen puolelle kun tahtois että toinenkin olis kiinnostunut kuulemaan kuulumisistani tms.mitä on tapahtunut tai vaikka päivän säästä! Ehkä olen itse sit vain sen tyyppinen et tykkäisin viestitellä ja soitella harva se päivä..;( Ja tosiaan ei pitäis olla vastapuolen kiinnostamattomuudesta kiinni tämä..hankalaa..
johon hänen energiansa ja intonsa menee muulloin? tai paljon esimerkiksi harrastuksia, muita tapaamisia, ystäviä tai kämppiksiä, joiden seura aiheuttaa sen, ettei hänellä ole tarvetta viestitellä muulloin? ja asutko itse taas itsellisesti, jolloin kaipaisit ihan päivittäistä kuulumisten vaihtoa....?
ehdotan, että kysyt suoraan... miksi hän ei viestittele, säästääkö kännylaskussa? ja myös sitä, että onko hänellä kiireitä, susta kun olisi niin kivaa vaihtaa kuulumisia vaikka ihan päivittäin... joka ilta...
sellainen olisi minustakin kivaa, mutta olen niin innostunut työstäni, ettei tule joka ilta soiteltua.
Hyvin mahdollista että todellakin syynä kiireet.
Itselläni kun aloin tapailemaan tyttöystäväni kanssa oli pieni kriisi päällä kun toisesta ei kuulunut harvemmin mitään oma-aloitteisesti vaan se olin aina minä. Olin loukkaannuksissa asiasta, mutten maininnut siitä mitään. Kuitenkin jos olin vuorokauden tms pitämättä yhteyttä aina alkoi kuulumaan hänestä. Kun olen ollut hänen kanssa nyt puolisen vuotta ymmärsin varsin pian kun tapaamiset venyi viikon yhdessä oloon hänen luonansa että kiire oli syynä. Hänen päiväohjelmaansa ei mahdu viestittelyt ja soittelu työn ja harrastuksien ohella. Kun olemme yhdessä arkiaskareissa huomasin ettei hän edes pidä puhelintaan koskaan mukana.
Ei se tarkoita sitä ettei sinun tyttösi ei olisi kiinnostunut vaan hektinen elämäntapa voi johtaa siihen. Jaksamisia ja tottuttelua sinulle! :)
Kiitoksia kaikille viesteistä ja ajatuksista :)
se ole jotenki kauheeta ettei ole aikaa ihastukselleen? Viekö se yksi viesti tai puhelu niin paljon aikaa? Musta se on ajattelemattomuutta ei kiirettä.
tää kans kiittelee ajatuksista..;) Se taitaa vaan olla niin että kun kunnolla haksahtaa sellaiseen ihanaan tyttöseen, ei malttais olla erossa, ei sitten hetkeäkään...vaatii opettelua tämä..;)!
Löysin itseni jälleen viestiä näpyttelemästä tänään, mutta kun se kapistus sitten kilkatti takas viestiä häneltä, niin oi onnea..;) juu, voi olla säälittävää...haitanneeko tuo? :))
Hah, ihan sama:) Ollaan kai vaan vähän säälittävän ihastuneita mutta minkäs teet:)
mä oon jo parantanut hiukan tapojani :D