Osaisikohan joku sanoa kyseisistä vaunuista jotain suuntaan tai toiseen? Millaiset ovat käytössä? Mahtuuko ovista? Mites onnistuu bussimatkat vai onnistuuko tuplilla?
Ja kaikki käyttökokemukset luonnollisesti kiinnostavat! Itse harkitsen kyseisiä kärryjä vuoden ikäerolla oleville sisaruksille.
Ja kaikki käyttökokemukset luonnollisesti kiinnostavat! Itse harkitsen kyseisiä kärryjä vuoden ikäerolla oleville sisaruksille.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Meillä toimineet loistavasti! Joka päivä olen ne tuonut sisälle ja mahtuu normi kokosista ovista kulkemaan. Ennen ostopäätöstä kuitenkin mittasin meidän hissin oviaukon ja todettiin että mahtuu siitäkin. Parvekkeelle eivät mahtuneet, oli jonkin verran kaposempi kun normiovi.
Autoon ne on helppo kasata ja koota, bussiin mahtuu "pienempien" yksöisrattaiden kanssa. Mm emmaljungien yksösrattaiden kanssa tekee tiukkaa, riippuu bussista.
Todella kevyet työntää ja heittoaisa on TODELLA tarpeen ja toiminut myös hyvin. Materiaalit on tietenkin nykypäivänä muovia (jotkin osat) ja jos jotakin osia menee rikki niin ne saa tilattua netin kautta tai ihan paikanpäältä hakemalla hmm....olikohan se nyt Vauvatalo Johannasta.
Kaikenkaikkiaan loistavat kaksosrattaat! Meillä on lapsilla vuoden ikäero ja rattaissa mainoksen mukaan kulkee vielä yli kolmevuotiaskin. Ja lienee ihan totta.
Nämä ovat super hyvät kaksosten rattaat. Itse voin vain suositella. Nämä tuplat mahtuvat myös helsingin bussissa kulkemaan ja ykkösvaunut mahtuvat vielä siihen viereen. Nämä mahtuvat ainakin meidän ja kauppojen ovista, on helppo nostaa auton peräkonttiin. Meillä rattaissa kulkee 4kk kantokassissa ja vieressä 1v 10kk ikäiset lapset.
Kiitos kokemuksista! Olipa mukava kuulla hyvistä käyttökokemuksista ja etenkin tuo bussilla kulkeminen tuntuisi noilla vaunuilla sujuvan :)
Kiitoksia oikein paljon ja lisäähän saa toki vastailla vielä!