VUOKRALLE TARJOTAAN: yksiö (50 neliötä) KALLIO, HELSINKI

mirkavaaaaaaaaaan

Eli suuri yksiö tarjotaan vuokralle Kalliosta (Harjukatu), Helsingistä. Vuokra on 690e/kk. Vuokravakuus 2kk vuokra. Ei erillistä vesimaksua.
Asunto on hyväkuntoinen, ja siinä on erillinen suurehko keittiö, eteinen ja olohuone jossa on alkovi (tilaa parisängylle ja hyllykölle, esim nyt siellä on tietokonepöytä tilpehööreineen.)
WC on hyvässä kunnosssa, pesukoneliitäntä löytyy.
Lähellä metroasema ja ratikka- ja bussipysäkit (n. 200m päässä) sekä kauppoja ja ravintoloita.
Muuttoajankohta: Sopimuksen mukaan, maaliskuun alussa/sen aikana. (Olen itse siis tällähetkellä vuokralaisena, ja etsin jotakuta jatkamaan vuokrasopimusta)
Kuvia saa sähköpostiin ja asuntoa saa tulla katsomaan koska vain!

ota yhteyttä:
[email protected]
tai
0442135115

2

1250

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vuokralaisilta

      Hei, tämähän on todella upeeta. Vuokralaiset hoitavat nykyään jopa vuokranvälityksen.
      Vuokranantajan ei tarvitse tehdä sitäkään. Oikeesti kuulostaa tuoreelta ja raikkaalta.
      Ent. vuokralainen on siinäkin mielessä hyvä välittäjä, että hän tietää tarkalleen myös asunnon heikkoudet konkreettisesti. Jos tarvitsisin vuokraasuntoa, tulisin heti tsekkaamaan.

      • ex-vuokralainen

        muuttaessaan järjesää uuden vuokralaisen tilalle saattaa olla myös etu. Esim. välttääkseen päällekkäisvuokria kahden asunnon kanssa. Aikoinaan saimme vaimon kanssa vuokrattua ns. tutun tutun kautta asunnon. Vuokra oli normaalitasoa alempi. Vuokran anatajan toiveena oli kuitenkin se että kun aikanaan muuttaisimme ehottaismme hänelle meille tutun ja mielestämme luotettavan uuden vuokralaisen.
        Vuokran antajalla oli nimittäin sen verran huonoja kokemuksia välitysfirmojen ja lehti ilmoituksilla saaduista vuokralaisista. Maksamattomat vuokrat ja muu häiriköinti oli suurempi tappio hänelle kuin hieman pienempi vuokra. Kun sitten muutimme omistus asuntoon pidimme lupauksesta kiinni.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työsuhdepyörän veroetu poistuu

      Hallituksen veropoliittisen Riihen uutisia: Mitä ilmeisimmin 1.1.2026 alkaen työsuhdepyörän kuukausiveloitus maksetaan
      Pyöräily
      48
      3130
    2. Ruumis kanavassa

      Mikä juttu eilen ollut poliisit palokunta ambulanssi ja ruumis auto sillalla. Tekikö itsemurhan
      Suomussalmi
      27
      2894
    3. Pieni nainen, paras nainen

      Näin se nyt vaan on. Mieheltä
      Ikävä
      121
      2326
    4. Onko tässä paljon lääkettä..

      Keski-ikäselle 43v Ketipinor 100mg Brintellix 10mg Venlafaxin 75mg Xanor 1mg Propral 40mg Xatral CR 10mg Esomepratsol 4
      Ikävä
      228
      1432
    5. Ei mitään menetettävää

      Arvostin ja kunnioitin sun tunteita. Menit nyt liian pitkälle. Mulla ei ole enää mitään menetettävää ja sä tulet sen huo
      Ikävä
      163
      1336
    6. Tapani Kiminkine n on ammuttu Helsingissä

      Kertoo poliisilähteet...
      Maailman menoa
      11
      1316
    7. Oi! Jorma Uotinen ja Helena Lindgren paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaudella"

      Professori, tanssija, koreografi, Tanssii Tähtien Kanssa -tuomari Jorma Uotinen ja Suomen meikkitaiteen pioneeri, laulaj
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1083
    8. Mitä sä ajattelet

      Musta tällä hetkellä? Onko vihaa, rakkautta vai halu vältellä jotta unohtaa
      Ikävä
      74
      989
    9. Pakko tulla tänne

      jälleen kertomaan kuinka mahtava ja ihmeellinen sekä parhaalla tavalla hämmentävä nainen olet. En ikinä tule kyllästymää
      Ikävä
      39
      922
    10. Riittäisi juoruakkoille puhumista tässä kylässä

      On mennyt mahottomaksi touhut. Taksi renki kuskaa akkaansa töihin lienekkö mitään lupaa yrittäjältä tähän touhuun. Kylän
      Hyrynsalmi
      13
      802
    Aihe