Mistä taide tulee? Kouluista ja opistoista joista saa paperit käteensä vai sydämestä? Voiko taidetta oppia jos sitä ei ole? Pysyykö kannettu vesi kaivossa? Jos on sisäinen polte tehdä jotain ja sisältäsi kumpuaa kuvia kankaalle, se on mielestäni taidetta! Akateeminen muka tuhertelu ei tee taidetta vaikka mikä olisi.
http://www.youtube.com/watch?v=lB6afqeXUFk
Galleriat vain matrikkelitaiteilijoille ei muille!
1
729
Vastaukset
- Roger Mora
"Jos on sisäinen polte tehdä jotain ja sisältäsi kumpuaa kuvia kankaalle, se on mielestäni taidetta! Akateeminen muka tuhertelu ei tee taidetta vaikka mikä olisi."
Olet oikeassa. Suuntaus on mielestäni alkanut menemään oikeaan suuntaan maailmalla, itse asiassa se on tehnyt sitä jo jonkin aikaa. Nimittäin maksavan yleisön sekä taiteilijain keskuudessa ollaan huomattu että ns. liirumlaarum akateemikkotaiteilijoiden tekemät tuherrukset eivät ole sittenkään niin arvokkaita, vaan ennemminkin roskaa josta maksetaan aivan liikaa.
Lähitulevaisuudessa osaaminen ja aito taiteellisuus, käsillä tekemisen luova ammattitaito syrjäyttää paskataiteilijat lähes tyystin. Se on hyvä asia se, sillä oikea taide kumpuaa sydämestä eikä tyhjänläträämisestä ja maalin roiskimisesta summassa kankaalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1041761
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla151561- 1401484
- 981430
- 781361
- 1191219
Anne Kukkohovi ei myykkään pikkuhousujaan
Kyseessä oli vain markkinointitempaus. Anne höynäytti hienosti kaikkia ja Onlyfans-tilinsä tilaajamäärä lähti jyrkkään n2741121- 691021
Voi Rakas siellä
Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o18995- 38992