Mitä Brysselissä...

...voi tehdä? Olen menossa vajaaksi viikoksi sinne ja pitäs keksiä tekemistä. Tietty käyn ostoksilla ja pari museoo katsastamassa, mutta mitä muuta?
kiitti!
4452
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Joo hyvää matkaa vaan, mielestäni brysseliä morkataan usein täysin turhaan. Mielestäni ihan mukava kaupunki. Loistavia ravintoloita ja kuppiloita. Ja kova kilpailu joten aika halpaakin. En tiedä mikä sinua kiinnostaa mutta käy nyt vaikka maailmannäyttelypaikalla (atomi), ja jos historia kiinnostaa niin käy Brysselin eteläpuolella tutustumassa Waterloon muistomerkkiin. Ja tintti museokin tais olla siellä.

Äänestä
  • olen kuullut että se on kuuluisa maailman parhaista suklaistaan ja muistelen että siellä oli joku suklaamuseokin...

    Äänestä

Belgiassa on maailman parhaat olutvalikoimat!!
Satoja, jos ei tuhansia eri merkkejä, ja hyvin eri tyyppisiä! Eli jos olut maistuu YHTÄÄN niin eikun pubeja kiertämään ;) ... ja vaikkei maistuisi niin
maista edes Geuze tyypin lambicia!! (jos pidat esim.
siiderista, niin tamakin voi olla kiva kokemus)
(Esim. Bellevue Geuze, yhden tuotemerkin mainitakseni)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mirre kirjoitti:

...voi tehdä? Olen menossa vajaaksi viikoksi sinne ja pitäs keksiä tekemistä. Tietty käyn ostoksilla ja pari museoo katsastamassa, mutta mitä muuta?
kiitti!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu