Mummo

Voisiko joku neuvoa: Peukaloin vahingossa viestiä kirjoitellessani jotain "namikkaa" Kirjain koko muuttui isoksi, on hankala lukea isoa tekstiä. Olen kokeillut caps lock,ctrl, alt gr, ym ym. Ei onnistu.
3140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos tarkoitat sivun kirjaimia että on isot. Tällaista olen lukenut että painetaan ctrl 0 mutta en ole varma tarkoitetaanko että noita 3 mea pitää painaa vai vain ctrl ja 0. Joten kokeile plussamerin kera ja ilman. Jommin kummin.

Äänestä
  • sinulle. Nyt toimii..Se oli ctrl ja 0

    Äänestä

Ctrl pyöritä hiiren rullaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pulassa. kirjoitti:

Voisiko joku neuvoa: Peukaloin vahingossa viestiä kirjoitellessani jotain "namikkaa" Kirjain koko muuttui isoksi, on hankala lukea isoa tekstiä. Olen kokeillut caps lock,ctrl, alt gr, ym ym. Ei onnistu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu