Mielenkiintoista, verratkaapas Transpointista irtisanottujen kuskien lukumäärää pointin väreissä Suomessa liikkuvien puolalaisten puolikkaiden määrän lisääntymiseen.
Transpoint kotimainen?
Puolanjohtopäätös
101037
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Transpoint ajattaa puolalaisilla polkuhintaan ja pistää samaan aikaan omia Suomalaisia kuljettajia kortistoon. Polakit ajaa polttoöljyllä eikä poliisi/tulli edes ratsaa ulkolaisia autoja tien päällä. Transpoint on valtion firma ja valtion johto hyväksyy täysin Suomalaisen kuljetuselinkeinon tappamisen ulkolaisten halpafirmojen avulla. Tässä taas yksi esimerkki toiminnasta joka on arkipäivää ja kuuluu rutiineihin noilla itäblokin kuskeilla, kun on laittanut hätävilkut päälle voi tehdä mitä vaan missä vaan..
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010011410925849_uu.shtml
..sina suomi poika olla liian kallis aja rekka. meilla puola halpa poltoaine húva uusi scania. sina tienaa kortistosa enmman ko mina ratisa mutta mina onelinen. miksi nokia kannuka on made in china. suomi paljon kalis maa ja kaiki kateelliset jos mulla on toita. toi lehtijutu. onko suomesa kaiki reka polaki?
ei yhtä russa ena? polaki maaliman paras kuski. osaa ruupata myos kovasti jos tarvi ja sauno ja vie suomi pojan naineki.
kiinnostaa aika paljon. mistä saa tietää irtisanottujen kuskien määrät jotta pääsee vertaileen? wikipediasta?
Oisko ollut vajaa sata, 70-80?? Polakkivetäjät lisääntyneet joulunjälkeen silmiinpistävästi. Transpointilla on muistaakseni Puolassa tytär-yhtiö?
vielä muutama vuosi sitte n.500 omaa kuskia ja tällä hetkellä taitaa omia olla enää viitisenkymmentä... On polakkia,eestiläisiä,slovakkeja, ja tietysti näitä työnsankareita-torppareita... MOT teki muuta vuosi sitten ohjelman tästä ns.alihankinnasta jossa kyseinenki virma oli edustettuna... Tekisippä nyt uuden ohjelman samasta aiheesta !!!!
Mihin asioihin tuo mot-ohjelma on tuonut muutosta, vähän aikaa puhetta ja entinen meno jatkuu.
Sama tämä mb-trans juttu, onko blockit tehny parannuksen vai vieläkö kusetetaan kilpaa kuskia ja valtiota?
Hartolan moskeijalla oli MB-transin hallinnassa oleva auto parkissa. Lähetin tekstiviestitiedustelun ja hämmästyin, auto oli katsastettu!
Vielä kun on lupa kunnossa, palkat lain mukaan, verot hoidettu, työajat melkein ok...
siinä käy, vaatikaa vaan rädyn kanssa kaikki mahdollinen ja mahdoton, niin puolasta, virosta ynnämuista maista tulee työnsuorittajat, kannattaisko jo pikku hiljaa kurkata sinne omaan pesään.
vittuako nuijen turakkien kanssa ruppee kisaileen kuka ajjaa halavimmalla .... Alan vaihto, ajakoot minun puolesta vaikka ilimatteeksi... Se on tasvi taanija rekan ajot...