Sikalunssarokote

Eikö niitä rokotuksia saa terveet alle 40-vuotiaat enää muutaku tällä viikolla? Oon ite just pois paikkakunnalta, joten taitaa sitte jäähä ottamatta, vaikka olisin halunnu ottaa.
4126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
  • Kiitti tiedosta!

    Pitääpä soitella ja kysyä, tai sitten menen suoraan paikan päälle, ellei nuo enää ensi viikolla jatku samalla tyylillä.

    Äänestä

  • thanks! kirjoitti:

    Kiitti tiedosta!

    Pitääpä soitella ja kysyä, tai sitten menen suoraan paikan päälle, ellei nuo enää ensi viikolla jatku samalla tyylillä.

    7UGTUHT8IT8

    Äänestä

Miksi joku haluaisi sikapiikin?
Sikanuha meni jo, piikki ei vaikuta montaa kuukautta.
Ensi syksynä kun se taas tulee (sikanuha=kausi-influenssa) niin joudut jo ottaa uuden piikin.
Turhaa myrkytät itsesi ja podet kipuja ja oireita sairautta vastaa, jota ei ole enää.
Piikissä voi olla jopa kuolemariski, väittävät jotkut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


myöhästä? kirjoitti:

Eikö niitä rokotuksia saa terveet alle 40-vuotiaat enää muutaku tällä viikolla? Oon ite just pois paikkakunnalta, joten taitaa sitte jäähä ottamatta, vaikka olisin halunnu ottaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu