Eli noi kiinnoistaisi, kumpaan kannattaa investoida? Kokemuksia ja mielipiteitä tack! :)
Bayonetta Vs. Darksiders
AAArrrghh
5269
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Itse olen pohtinut vähän samaa, mutta taidan kallistua tuon Bayonettan puolelle. Aivan loistavat arvostelut saanut kaikkialta ja muutenkin sen tyyppinen peli josta pidän. Darksidersista en ole oikein nähnyt arvosteluja vielä missään.
Kokeilin demoa, enkä turhempaa peliä osaa kuvitellakaan, ehkä kakaroiden mieleen? Pelkkää melskettä epämääräistä siis, ja rosoreunagrafiikka.
Bayonetta on hyvä boxilla. mutta PS3-versio kärsii kuulemma teknisistä ongelmista. Suosittelen kokeilemaan demoja.
nimenomaan boxilla kokeiltu ja huonoksi todettu. Ehkä lapsille sopiva pelillisesti, mutta sisältö ei lapsille sopivaa, melko ristiriitainen ja huono peli kyseessä. Älkää tuhlatko rahojanne.
Bayonetta on saanut joka paikasta todella hyviä arvioita, mutta yksinpelikampanja on kuulemma todella lyhyt (ei edes 15 tuntia). Darksiders puolestaan on siltä osin paljon pidempi ja ihan hyviä arviotahan sekin on niittänyt.
Itse valitsisin Darksidersin. Se vaikuttaa tunnelmaltaan paljon kiinnostavammalta. Etenkään näin naispuolisena minuun ei oikein iske miehille suunnattu fanipalvelu, jota Bayonetassa viljellään joka välissä. Myös Bayonettan kentät vaikuttavat omaan makuun liian lineaarisilta.
Bayonetta jää itsellä kaupan hyllyyn jo senkin takia, että graffat ovat boksi-versiossa niin paljon paremmat, ja onhan se jollain tavalla aina harmittavaa pelata sitä kehnompaa versiota. Kukaan ei varmaan tajunnut pointtiani, mutta anyways.