Nettiyhteisö www.virransplace.se alkaa ottaa pattiin kun siellä ei sananvapaus toimi; kritisoin GM:n toimia Saabin myyntijutussa, että tämä monikansallinen pörssiyhtiö vitkuttelee myynti päätöksessä. Virran’s Placen akat alkavat soittaa suutaan ja joku on vaatinut blogitekstin poistamista vaikka se olikin ihan asiallista. He haukkua räksyttävät ammattiliitolle joka järjesti mielenilmaisun tiistaina Saabin portilla Trollhättanissa. Ihan verenpaine nousee kun heidän kanssa yrittää keskustella päivän selvästä asiasta.
Kyllä sivun pääjehu Virranilla on aikaisemmin ollut hyviäkin mielipiteitä, mutta ihan turhaan hän puolustelee GMää. Hän jopa kehuu firmaa taivaisiin.
Sananvapaus ja Virrans Place -nettiyhteisö
3
257
Vastaukset 3
- Näin se vaan
Älä käy siellä, niin ei ota koppaan.
- RIMMIR
tympäsee nämä akottelut. Jos GM on päättänyt lopettaa kannattamattoman tehtaansa Ruotsissa, niin on! Mitä tuosta jankuttaa enempää!! Olisi aika suunnitella jotain uutta jota missään muualla maailmassa ei ole vielä keksitty.
Esitä jotakin konkreettista, uutta jota voisi käyttää ulkomaan kaupassa!Kyllä, samaa mieltä olen minäkin, mutta kenkä puristaa siinä, että GM on tosi huono päätöksenteossa. He ovat kylläkin päättäneet alas ajaa Saabin tehtaan MUTTA samalla käy neuvottelyt Spykerin kanssa; se on liian pitkä eikä GMlle kelpaa rahasumma kuin rahasumma eli menee ihan munien koetteluksi. Se on hermoja raastavaa viikosta toiseen kuukaudesta toiseen eikä oikein mitään tapahdu.
Virrans Placessa vielä iljetään puolustella tällaista paska-firmaa kuin GM.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän511001Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll16881Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501799- 46737
- 42664
- 37619
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE166553Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37540Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan57518
