terve... olen laskenut normi suksilla ja bleideillä sillon tällön ja nyt ajattelin ostaa omat twinit. joten osaatteko sanoo mielipiteitä näistä: http://www.suksikauppa.com/~LEWbx0000001/?Y999=PIF&Y104=RR80068 ja siteiksi ajattelin: http://www.suksikauppa.com/~GSx3x0000001/?Y999=PIF&Y104=RC80093 olen siis twineillä melko alottelija. näistä tarvisin mielipiteitä. kiitos :)
onko hyvät twinit?
pötsis
4828
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
noin lyhyil suksil on vaikeempi hyppii.. mitä pidemmät sukset sitä vakaampana pysyy ilmassa
LYHYIMILLÄ PYÖRII ENEMMÄN!!!
mOi, mun mielestä alottelialle sopisi just joku tollanen rossingolin edullinen suksi. Se on ihan urpon näköstä jos on alottelia (joka juuri ei tee mitään temppuja) ja ostaa kuitenkin sellaiset himot sukset. Oon laskenu 4 vuotiaasta asti ja 3 vuotta sitten ostin vasta twinit(head mojo) ja niillä oon laskenu jo kauvan.
Sinuna ostaisin nuo Rossingolit. Loistavat aloittelialle!
Miksi ei muka voisi ostaa vaikka parhaat mahdolliset vaikka olisikin vasta-alkaja? Sitä helpompaahan se on harrastaa mitä paremmat vehkeet. Menee rahat hukkaan jos joutuu ostamaan useat vehkeet.
Kannattaa kuitnekin miettiä mitä maksaa ja mistä maksaa...noissa laskettelukamoissakin on täysin ilmaa hinnoissa ja monesti maksetaan vain "merkistä". Vähän kusetuksen makua suussa.