Keski-ikäinen nainen

Yksinretkeilijä

Hei, olen pääkaupunkiseudulla asuva 55-vuotias nainen. Elämä on heitellyt monin tavoin, mutta nyt on näin. Lapsi on jo aikuinen ja asun yksin. Minulla ei ole juuri tuttavia, ystäväistä puhumattakaan. He ovat vain vähitellen kadonneet elämästäni. Puhelin ei soi juuri lainkaan. Toivoisin löytäväni toisen keski-ikäisen naisen ystäväksi teattereihin, elokuviin, kävelyretkille tai mihin vain. Käyn työssä, mutta työmatkani on pitkä ja työtoverini pääasiassa nuorempia. Olen hoikka, aktiivinen, savuton ja raitis, liikunnallinen. Mitään vaatimuksia ystävän suhteen minulla ei ole. Laitathan vastauksen tähän viestiin, niin meilaan sinulle. Toivon todella, että otat yhteyttä.

6

599

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • messinen

      Sama tilanne, paitsi onhan minulla tuo koira jonka kanssa käydä ulkona mutta puuttuu seuraa juuri elokuvissakäyntiin jne. Olen 55v, tytär asuu lähellä mutta 25-vuotiaalla pitää olla muutakin seuraa kuin äitinsä.

      Kirjoittele niin katsotaan mitä seuraa

      t. anne

    • LELLU***

      Hei,voitais tutustua, t. LELLUKKA 0503203094

    • Hei mietin itsekin ilmoituksen laittamista ja nuo asiat mitä kerrot ovat ihan samanlaisia. Juuri tänä vuonna täytän 55 v. Kiva olisi käydä elokuvissa, tapahtumissa ehkä pikku risteilyllä, lähialueilla retkillä. Toki olen mennyt itseksenikin, mutta olisihan kokemukset kiva jakaa. Ystäviä elämän varrella katoaa ja uudet ystävät olisivat tervetulleita. Lähetä postia katsotaan siitä eteenpäin.

      • Löydänko ystävän

        Hei Messinen ja Ragdol! Kiitos vastauksistanne. Voisitteko ystävällisesti laittaa yhteystietonne, joko sähköpostiosoitteen tai puhelinnumeron, josta voin ottaa teihin yhteyttä. Lellukka laittoikin puhelinnumeronsa. otan yhteyttä lähipäivinä. Kiitos!


      • Löydänko ystävän kirjoitti:

        Hei Messinen ja Ragdol! Kiitos vastauksistanne. Voisitteko ystävällisesti laittaa yhteystietonne, joko sähköpostiosoitteen tai puhelinnumeron, josta voin ottaa teihin yhteyttä. Lellukka laittoikin puhelinnumeronsa. otan yhteyttä lähipäivinä. Kiitos!

        Hei lähetä postia osoitteeseen [email protected].


      • taruko3
        ragdol kirjoitti:

        Hei lähetä postia osoitteeseen [email protected].

        Hei, minulla myös sama tilanne, uusia ystäviä ja menoja on nyt etsittävä jostain. Pitkä avioliitto on päättymässä avioeroon ja nyt huomaan kuinka perhekeskeistä elämäni on ollut!!!! Nyt on aika kamala tyhjyys kotona odottamassa töistä palattuani. Päivät menee mukavasti kun on työkuviot menossa ja ihmisläheinen työ, mutta iltaisin ja varsinkin viikonloppuisin olisi kiva olla jotain uusia kiinnekohtia elämässä. Minulla kaksi aikuista lasta, jotka asuvat itsenäisesti. Iältäni olen 55v ja asustelen juuri susirajan eli kehä kolmosen ulkopuolella - autossa kääntyvät etupyörät ja junallakin pääsee, joten se ei mikään este, ainoastaan hidaste, kun pitää vähän varata matka-aikaa:)

        Leffaan, teatteriin, pieniin ja miksei vähän pitempiinkin reissuihin, "maailmanparannukseen" yms minusta saa savuttoman kaverin.
        Osoitteeni on [email protected]


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      153
      2617
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      197
      1890
    3. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      70
      1667
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1628
    5. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1351
    6. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      72
      1021
    7. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1010
    8. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      999
    9. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      190
      924
    10. Milloin viimeksi

      Tunsit perhosia vatsassa? 🦋🦋
      Ikävä
      67
      901
    Aihe