Hei, olen pääkaupunkiseudulla asuva 55-vuotias nainen. Elämä on heitellyt monin tavoin, mutta nyt on näin. Lapsi on jo aikuinen ja asun yksin. Minulla ei ole juuri tuttavia, ystäväistä puhumattakaan. He ovat vain vähitellen kadonneet elämästäni. Puhelin ei soi juuri lainkaan. Toivoisin löytäväni toisen keski-ikäisen naisen ystäväksi teattereihin, elokuviin, kävelyretkille tai mihin vain. Käyn työssä, mutta työmatkani on pitkä ja työtoverini pääasiassa nuorempia. Olen hoikka, aktiivinen, savuton ja raitis, liikunnallinen. Mitään vaatimuksia ystävän suhteen minulla ei ole. Laitathan vastauksen tähän viestiin, niin meilaan sinulle. Toivon todella, että otat yhteyttä.
Keski-ikäinen nainen
6
640
Vastaukset
- messinen
Sama tilanne, paitsi onhan minulla tuo koira jonka kanssa käydä ulkona mutta puuttuu seuraa juuri elokuvissakäyntiin jne. Olen 55v, tytär asuu lähellä mutta 25-vuotiaalla pitää olla muutakin seuraa kuin äitinsä.
Kirjoittele niin katsotaan mitä seuraa
t. anne - LELLU***
Hei,voitais tutustua, t. LELLUKKA 0503203094
Hei mietin itsekin ilmoituksen laittamista ja nuo asiat mitä kerrot ovat ihan samanlaisia. Juuri tänä vuonna täytän 55 v. Kiva olisi käydä elokuvissa, tapahtumissa ehkä pikku risteilyllä, lähialueilla retkillä. Toki olen mennyt itseksenikin, mutta olisihan kokemukset kiva jakaa. Ystäviä elämän varrella katoaa ja uudet ystävät olisivat tervetulleita. Lähetä postia katsotaan siitä eteenpäin.
- Löydänko ystävän
Hei Messinen ja Ragdol! Kiitos vastauksistanne. Voisitteko ystävällisesti laittaa yhteystietonne, joko sähköpostiosoitteen tai puhelinnumeron, josta voin ottaa teihin yhteyttä. Lellukka laittoikin puhelinnumeronsa. otan yhteyttä lähipäivinä. Kiitos!
Löydänko ystävän kirjoitti:
Hei Messinen ja Ragdol! Kiitos vastauksistanne. Voisitteko ystävällisesti laittaa yhteystietonne, joko sähköpostiosoitteen tai puhelinnumeron, josta voin ottaa teihin yhteyttä. Lellukka laittoikin puhelinnumeronsa. otan yhteyttä lähipäivinä. Kiitos!
Hei lähetä postia osoitteeseen [email protected].
- taruko3
ragdol kirjoitti:
Hei lähetä postia osoitteeseen [email protected].
Hei, minulla myös sama tilanne, uusia ystäviä ja menoja on nyt etsittävä jostain. Pitkä avioliitto on päättymässä avioeroon ja nyt huomaan kuinka perhekeskeistä elämäni on ollut!!!! Nyt on aika kamala tyhjyys kotona odottamassa töistä palattuani. Päivät menee mukavasti kun on työkuviot menossa ja ihmisläheinen työ, mutta iltaisin ja varsinkin viikonloppuisin olisi kiva olla jotain uusia kiinnekohtia elämässä. Minulla kaksi aikuista lasta, jotka asuvat itsenäisesti. Iältäni olen 55v ja asustelen juuri susirajan eli kehä kolmosen ulkopuolella - autossa kääntyvät etupyörät ja junallakin pääsee, joten se ei mikään este, ainoastaan hidaste, kun pitää vähän varata matka-aikaa:)
Leffaan, teatteriin, pieniin ja miksei vähän pitempiinkin reissuihin, "maailmanparannukseen" yms minusta saa savuttoman kaverin.
Osoitteeni on [email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja13814394Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va386001SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1565577Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3114405HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.514202"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1083692Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant213660Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan293607Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan672690Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.991522