En ole ennen tutkinut sukua.. enkä nytkään niin ku pahemmin sitä rupee harrastaan, mutta haluisin löytää yhen serkkuni, jota en ole nähnyt koskaan. Ja nyt ois kiva tietää hänestä.. Hän on minua vähän vanhempi.. Nimen tiiä(ellei sitten sitä oo muutettu), koska hän joutui hyvin pienenä lastenkotiin ja sieltä sitten lähti jonnekki päin maailmaa. Tämä lastenkoti ei tietääkseni ole enää toiminnassakaan.. Että mistä mie aloittaisin ehtii sitä?? Sukulaisilta oon kysynyt, ja ne eivät osaa auttaa. Ja tämän serkun vanhemmilta on turha kysyä..koska en tiiä missä he ovat... Että mistä alottaisin ehtiin häntä..??
Mistä alottaa??
*Kyselijä*
612823
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
googleen haku nimellä tai sitten tekstiviesti find xxxx xxxxx nroon 16400 ja soittelemaan kaikille. toivottavasti ei ole virtanen tai lahtinen...;)
Soittappas osoitetoimistoon sieltä löytyy vaikka
entisillä nimillä.'
Minä löysin siskoni sieltäkautta vaikken tiennyt
edes hänestä kuin syntymävuoden (en edes oliko hän tyttö vai poika) ja isän sukunimen.
osoitetoimisto? mikä se on? yhteystiedot?
No ei ole oik.suk. nimi sillä Lahtinen eikä Virtanen, mutta en tiiä minkä nimisii sen sijaisvanhemmat sit oli..
Niin kiitos neuvoista...
Serkkusi alkuperäinen sukunimi kertoo jo paljon. Jos sijaisvanhemmat eivät ole adoptoineet serkkuasi, on hänellä edelleen syntymässä saatu sukunimi.
Osoitetoimiston puhelin nro
0600 01000