Miten saa Happy endingin?

Miten saa niitä muita FFX-2 loppuja?
Tietääkö joku?

Oon mennyt jo kerran läpi ja en halua aina sitä tylsää loppua.

Ei kai tarvitse saada kaikkia Crimson spherejä että saa uuden lopun? en meinaan osaa pelata spherepeliä....

Kiitos etukäteen jos joku tietää.
9798
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Siis mitä enemmän prosentteja sitä parempi loppu.
En ole varma mutta happy endingin ehkä saa vaan 100%. Pelissähän pitäisi olla viisi erillaista loppua.

Äänestä
  • Pelissä on neljä erilaista loppua ja ne ovat:

    Bad Ending
    Normal Ending
    Good Ending
    Perfect Ending

    Äänestä

  • FF-Master kirjoitti:

    Pelissä on neljä erilaista loppua ja ne ovat:

    Bad Ending
    Normal Ending
    Good Ending
    Perfect Ending

    ... ne mennyt jotenkin näin:

    Bad Ending: häviää loppu bossille (shuyin)
    Normal ending: voittaa sen
    Good ending: menee pelin läpi 75%, tai paremmin
    Perfect ending: 100% peli läpi

    En ole tosin ihan varma.....

    Äänestä

eli kun noudatat tarkasti näitä ohjeita, niin eiköhän se perfect ending tule:
http://db.gamefaqs.com/console/ps2/file/final_fantasy_x_2_i.txt

eli tästä osoitteesta löytyy walkthrough, varoitan vielä että siinä on spoilereita, eli en suosittele käymään, jos et halua tietää tarinan kulkua.
Ohje on muuten englanniksi.
Toivottavasti auttaa.
Jos olet pelannut jo läpi ffx2, pitäisi tulla new game plus, eli silloin ohjeessakaan et paljon spoilereita näe.
Eikä siinä kerrota perfect endingistä mitään, annetaan vain ohjeet sen saamiseksi.
Eli jännitys säilyy loppuun :).

Äänestä

vai että et halua pelata spherepeliä? NO MITEN VITUSSA SE LIITTYY CRIMSON SPHEREIHIN?!
ja huomaan että olet tyhmä bimbo, kuten ainutlaatuisesta ja lapsellisesta nimimerkistäsi huomaan ei sinulle edes kannata alkaa kertomaan miten parhaimman lopun saa

Äänestä
  • Onpa asiallista puhetta taidat olla aika "nuori"
    Kehtaatkin haukkua Lapselliseksi tuota nimimerkkiä jota sitä paitsi käytetään juuri FFX-2 Pelissä(jota pelaat ilmeisesti).

    Kuuleppas, Halusin tietää miten saa Crimson sphered.
    Ja Sphere breakistä:
    kaikki eivät pidä FF minipeleistä, ihmiset on erilaisia.

    Kuka on se lapsellinen?
    Sie haukut ihmisiä joita et edes tunne.
    Mieti sitä.
    Toivottavasti parempi päivä on sinulla huomenna.

    Äänestä

Jos halut ihana suloisen lopun likkä yuan halii tidusta tee näin:
chapter 3 olet..Kun putoat Djose temppelistä alas..ELi tulet farplane Abyssiin...
sitten kun Yuna karjuu..aaaa..j asanoo..i'm all alone... paina X näppäintä sitten yuna Nousee ylös.J akatselee ympärilleen Kun se "Lopetaa mini vähäks aikaa sen"paina Uudestaa X näppäintä sitten yuna lupee Juoksee ja sitten kun se "Pysähtyy" paina taas X näppäintä ja paino "jokus" atas X näppäintää
Kun painat X = kuuelt tiduksin viheltävän.
ja kun oelt chapter5 ja voitat SHuyinin ja Yuna rikku,paine "Kävelevät

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yunie kirjoitti:

Miten saa niitä muita FFX-2 loppuja?
Tietääkö joku?

Oon mennyt jo kerran läpi ja en halua aina sitä tylsää loppua.

Ei kai tarvitse saada kaikkia Crimson spherejä että saa uuden lopun? en meinaan osaa pelata spherepeliä....

Kiitos etukäteen jos joku tietää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu