rc lentokone

lentokonemies

Ny on kokemuksii kyosho miniumeist ostin semmose kesäl meni ky rikki melkei heti =( Attelin ny oastaa uude lentokonee vähä ismma ja keastävämmä nii olisko teil ehotuksii mul olis täs pari : kyosho piper j3 cup ,tommene uus kyosho arium j3 cub ja kyosho cessna 182 . Jos teillä on muita ehotuksii mulle oon alottelia kertokaa ihmees pudjetti on alle 150e.Kiitos vastauksista kuitekin =)

5

732

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lentokonemies

      Nii ne lentokoneet mitä aattelin on : airflyer 100 , airflyer 200 , cessna miniplane trf ,kyosho fly baby ja kyosho piper nii arvosteluit kokemuksii ja änniä kiitos =)

      • rtydfghk.l

        Koita hyvä mies opetella ensin kirjoittamaan, ja laittamaan pilkut ja pisteet kohdilleen. Sen jälkeen voit rekistöröityä jonnekkin lennokkisivustolle, mutta ketään ei sielläkään viitsi vastata kirjoitusvirheellisille kirjoituksille.


      • kyoshofreak

        Mul oli kesällä paipperi ja mä ajoin sillä pari kertaa maahan ja se servo meni rikki. Se paipperi oli ostettu kuopiosta ja ostettiin uusi servo. minä tutkin sitä vanhaa ja uutta servoo nii uudessa oli kolvaukset ihan eri tavalla. Minä vein sen takaisin sinne kauppaan ja sain rahat takaisin. Ostin uuden servon tampereelta ja en ole kokeillut toimiiko se =)


      • T-ope
        kyoshofreak kirjoitti:

        Mul oli kesällä paipperi ja mä ajoin sillä pari kertaa maahan ja se servo meni rikki. Se paipperi oli ostettu kuopiosta ja ostettiin uusi servo. minä tutkin sitä vanhaa ja uutta servoo nii uudessa oli kolvaukset ihan eri tavalla. Minä vein sen takaisin sinne kauppaan ja sain rahat takaisin. Ostin uuden servon tampereelta ja en ole kokeillut toimiiko se =)

        Oikestaan vastaan myös Lentokonemiehelle tässä. Kannattais lähtee erilliselle radiolaitelinjalle kuin ostaa RTF-sarjoja, joista radiot jää ylimääräiseksi koneen tuhouduttua. Ensimmäisen rc-lennokin ei tarvitse olla kaunis. Kyllä "omena/appelsiinilaatikko" myös lentää ja sillä on hyvä harjoitella sekä helppo korjata. Kerhotoimintaan kannattaa hakeutua tai etsiä paikkakunnalta jo kokeneempi lennättäjä joka auttaa alussa. Myös sen yksinkertaisen harjoituskoneen rakentamisessa ja säätämisessä.
        Itse en ole kokeillut, mutta useassa radiossa on jokinlainen tai siihen saa liitettyä lentosimulaattorin jolla voi myös aluksi harjoitella.


    • Karu totuus..

      törmäyksessä kuin pieni minimum. Ei niitä ole tehty törmäystä vaan lentämistä varten. Ja kone korjataan, jos se menee rikki.

      Unohda nuo Kyoshon tehottomat lelukoneet ja hae Kärkkäiseltä ParkFun Scout. Maksaa yli 150 €, mutta on aivan eri tason kone. Mm. oikean lennokin hiiliharjaton moottori ja litiumakku. Tehoa piisaa varmasti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      74
      4938
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      33
      2771
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2534
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      26
      1943
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1852
    6. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      88
      1681
    7. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      1669
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      166
      1573
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1348
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      94
      1210
    Aihe