Onko hyvät shoppailu mahdollisuudet,esim silmä/auronkolasit elektroniikka,vaatteet tms.Onko esim tavarataloa kuten coop mart. Miten myöhään ko liikkeet ovat auki.
nha trang
burger666
7831
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Nha Trang on tuppukylä. "Supermarket" eli Maximark löytyy kyllä, josta saa perustarvikkeet.
Viimevuonna oltiin saigon/ phan thiet.Saigon aivan mahtava ja Phan Thiet kin,mutta phan thiet oli pieni kylä,näin Kouvolalaisenkin silmin.Rauhallinen ja kaunis paikka muine ja muine hotelli alue ,mutta illalla ei juurikaan aktiviteettia/ostoksia. muutamia ravintoloita ja yksi musiikkipaikka joka oli aina täynnä(musa corner).Phan Thietissä oli sentään coop mart ja joitain pieniä liikkeitä ja tori. Mukava oli myös mui ne Anjalankoski ilman tehtaita.
Sentakia juuri nyt suunnitteilla Saigon/nah trng jos siellä olisi jotain ehkä ennemmän shoppailtavaa ja syömäpaikoissa valinnanvaraa, ja musiikkitarjonta ei rajoitu musa corneriin.
Löytyikö rafloissa katukeittiöissä haarukkaa?
En osaa syödä puikoilla
Meiksi laihtu 15kg just noiden syömispuikkojen takia.Ei suinkaa haarukka ja veitsi löytyy ja he opettavat mielellään puikoillasyömistä.Joskus ne löi puikot eteen ja jäi kuikkimaan jonnekkin sivulle että miten selviän.muista ottaa välillä bia hoita (tuore olutta)
Oletko tosissasi?Ei siellä puikoilla pakko ole syödä,aasialaiseen tapaan veitsi ja lusikka,usein haarukkakin
on katettuna ja tietty myös puikot.
Nha Trang ei ole shoppaajien paratiisi.Pieni kaupunki,"pakolliset" räätälit,optikko ja ainakin pari
vuotta sitten yksi marketti.
Kangaskauppoja kyllä oli ja valikoimaa riitti.
Itse en ostanut kuin yhden huivin.
Kiitos kivoista vastauksistanne!
Joo, viis kiloo vois laihtua ja saiskin jos tuolla puikkolinjalla pysyis...tosin olut on aika tasapainottava ;=)