Sellainen tyhmä kysymys, että ostin lapsille winx dance dance revolution -pelin joka sisälsi tanssimaton. Mihin ihmeeseen tuo tanssimatossa oleva johto kytketään???
Vastausta kiitollisena odottava. :)
Vastausta kiitollisena odottava. :)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Wiin päällä on kansi ja aukaiset sen, siellä on 4 paikkaa, mahtuukohan sinne ?
Kiitos tuhannesti! Enhän mä ole edes huomannut että siinä on tollaset luukut... :)
sieltä saa ohjeet paljon nopeammin kuin netistä :)
Sitähän mä ensin lueskelinkin, muttei löytynyt ohjetta tähän ongelmaan. Tai ainakaan minä en löytänyt. Mutta nyt onneksi tanssimatto pelittää, onneksi on tämä netti olemassa!
Mites kun meillä tuo wii ilmoittaa ettei mattoa ole kytketty vaikka piuha on laitettu 1:s porttiin??
Pitääkö se jotenkin asentaa vai pitäisikö pelkän liittimen kytkentä riittää??
Varmista että piuha on laitettu kunnolla kiinni ja testaa muita paikkoja. Takana on muistaakseni yksi paikka lisää.
Mä tienasi satku täst samast jutust ku pikkusisko sai ton saman peli nii me mietittiin minne se piuha laitetaan nii mä sanoin tonne wiin luukun alla olevaan liittimeen ja iskä sanoo ei laiteta mä vastaan satasest vetoo iskä sanoo ok ja huomataan et mä olin oikees.
ei tuota luukkua saa irti ilman väki valtaa ja silloin sälöt lentää. konsoli on juuri ostettu ja väriltään sininen
katsokaa kun ostatte wiin että se sisältää lisä liitännät:
Huom: Tämä versio ei ole taaksepäin yhteensopiva Nintendo GameCube -pelien ja tarvikkeiden kanssa.
eli konsolin vaihtoon giganttiin. väittivät että siinä on sellaiset luukut vaan ei kurkattu kannen allle ja ei sisällä pistokkeita tämä:
http://www.verkkokauppa.com/fi/product/47133/ddnnt/Nintendo-Wii-Mario-Sonic-Pak-Blue-2012-Limited-Edition
ps kyseinen kauppa ei liity tähän.