Heti avioliiton jälkeen alkoi rumenemaan silmissä. Ei viitsi enää edes yrittää olla kaunis. Meikkaaminen jäi melkein kokonaan ja vaatteeksi kelpaa kaikki rumat rytkyt. Haukkuu kun katselen kauniinpia naisia kun itse ei enää edes viitsi yrittää olla kaunis. Välillä on vain katseltava jotain kauniimpaakin. Mäkättää muutenkin joka asiasta mitä ei ennen naimisiinmenoa tehnyt. Teinkö elämäni virheen kun annoin kahlita itseni?
Naiseni muutui oudoksi
ukkomies valitettava
10360
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Hanki asianajaja. Talosi ja autosi menee puoliksi, ellet itse sahaa niitä kahtia.
käyttäydytkö sinä kuten riiuu aikoina ja oletko huoliteltuna joka päivä. Olet parransänki naamassa, hiki haisee, muna ei seiso kunnolla ja panot kestää 2 min.
Muutoinkin antamasi huomio minulle on täysin olematonta. Ota ero niin saan etsiä uuden komean kestävän ja fiksun miehen itselleni.
Näillä palstoillako sä muuten kaiket vapaa aikasi notkut?
Käyttämäsi henkinen väkivalta ollut päällimmäisenä. Olet heti-mulle-kaikki-nyt-tyylinen ämmä, jota pitäisi kenkästä suorilta turpaan, koska soittaa vaan suutaan. Kun tulet kadulla vastaan niin vaihda kuule puolta.
miksi en pukeudu seksikkäästi enkä laittaudu kauniiksi sinua varten. Olen laittautunut kauniiksi jo pitkään eräälle muulle ja toivon että et rassukka kohtaa tätä miestä kadulla koska tomaatista tulee ketsuppia kun sen yli kävelee vaikka ihan vain henkisestikin. Olen nauttinut jo pitkään vieraissa.
Olenkin ihmetellyt missä se emäntä oikein luuhaa, naapurissahan se.
Sinä olet se maalitaulu.
Minullakin on jo uusi ja on kuule enemmän kuin sinä. Vähänpä tiedät, mutta antaa narttujen räksyttää. Toivottavasti sait sen mun vippaaman pennin silloin erotilanteessa. :-)
Olen iloinen, että sain loisia sun mukana uuteen mahdollisuuteen ja siitä tämä kaunanpurkaus. Ei se mitään, ole vaan. Mukava tietää, että joku asia vaivaa sua taka-alalla ja nyyhkytät sitten tänne keskustelupalstalle. Kuule, elämä on tällaistä, että aina ei voi voittaa ja ole kiitollinen, että sulla on rakkautta elämässäsi.
Ps. Niin on minullakin. :-)
Nuorempaa mallia vain katselemaan kun alkaa kyllästyttämään, mitä sitä vanhalla rotiskolla suotta alamaan. Monet on alussa kauniita mutta sitten muuttuvat muodottomiksi möykyiksi ajan myötä. Puhumattakaan miten tekniikka alkaa reistailla eikä huolettomia ajokilometrejä ole enää tarpeeksi. Siinä vaiheessa on parempi ottaa ero ja vaihtaa tuoreempaan malliin. Avioehto on vain tärkeä ja se on kuin takuu ettei vaihdosta tule liian kallista. Nuorempaan vaihto maksaa aina jonkin verran mutta on sen arvoista.
On se vaan hienoo olla ylpeä itsestään, kun on osannu aikoinaan valita oikein. Kymmeniä vuosia kestänyt liitto se vaan kukoistaa eikä tarvi vieraita kurkkia.
Sitä kun osaa kunnitoittaa toista ja osaa nauttia jokapäiväisistä asioista eikä valita turhista..mitä se elämä muuta tarvii.
Voi vaan lauleskella "rupsahda rauhassa rakkaani..."