Soittokielto.fi=suuri kusetus!

nainen40+

Joku on keksinyt hyvän keinon rahastaa puhelinmyyntiin kyllästyneitä ihmisiä. Soittokielto.fi itse harrastaa markkinointiaan puhelinmyyntinä. Lupaavat maat ja taivaat ja kehuvat kuinka heidän palvelunsa kattaa KAIKKI Suomen puhelinmyyntiyritykset ja liityttyäsi heidän palveluunsa et enää saa häiritseviä soittoja puhelinmyyjiltä. JA KUKKUA KANS! Mieheni liittyi Soittokielto-palveluun,maksoi 19,90 euroa ja saa nyt itse hokea puhelinmyyjille hänellä olevan (toimimattoman) puhelinmyynninestosopimuksen! Yhtään ei oo puhelut vähentyneet(luvattiin niiden loppuvan 99% kokonaan),mistä siis mies maksoi?! Niinpä niin,eihän se oo tyhmä joka pyytää,vaan se joka maksaa. Kokemusta viisaampana: ÄLKÄÄ LIITTYKÖ SOITTOKIELTO.FI PALVELUUN! Omasta kokemuksestani voin sanoa,että ilmaispalvelut soittokieltoasioissa toimivat paljon paremmin kuin tämän huijaripuljun kusetus...

5

1161

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • öåpoiuytresdcvbh

      soita suoramarkkinointi liittoon ? yhdellä soitolla saat kiellettyä numeron siirtymisen puhelinmyyjille yms.. itse otin 2v sit sen käyttöön ja kukaan ei oo sen jälkeen häirinnyt. =)

    • jabaduu

      joo olen samaa mieltä. Myyvät palveluaan, mutta kuitenkin edelleen tulee lehtimyyntiä. olen todella pettynyt.

      • kakkuonhyvää

        soittokielto.fi-palvelu on suomen markkinointiturvan palvelu, joka toimii juurii niin hyvin kuin sen itse laitat toimimaan. listasta valitaan firmat, laitetaan kaavakkeet takaisin ja soittokielto astuu voimaan. täällä palvelua haukkuvat ei tiedä mistä puhuu, omien kokemuksien mukaan toimii 99.9% tapauksissa. ja sen 0.1% voi ilmoittaa markkinointiturvalle.


      • Oletkos huijat
        kakkuonhyvää kirjoitti:

        soittokielto.fi-palvelu on suomen markkinointiturvan palvelu, joka toimii juurii niin hyvin kuin sen itse laitat toimimaan. listasta valitaan firmat, laitetaan kaavakkeet takaisin ja soittokielto astuu voimaan. täällä palvelua haukkuvat ei tiedä mistä puhuu, omien kokemuksien mukaan toimii 99.9% tapauksissa. ja sen 0.1% voi ilmoittaa markkinointiturvalle.

        Nää on hyviä nää yrityksen apinat jotka tulevat mukamas tyytyväisenä asiakkaana kertomaan.


    • Rekisteri joka toimi

      Ei muutakuin googlettelet "robinson rekisteri" ja soitat sinne.
      Puhelu maksaa pari euroa mutta saatpa sieltä toimivan eston, jota noudattavat kaikki "kunnialliset" puhelinmyynti firmat.

      Ei tämmöisiin kannata liittyä. Nettisivuillakin niillä lukee että "jakavat ohjeita ja vinkkejä" eli käytännössä ei mitään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      8138
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3922
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1916
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1400
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      34
      1241
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      32
      1122
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      1020
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      857
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      832
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      797
    Aihe