Elikkäs; valittelin jossain täällä jo sitä, kun viestejä tuli WinMx:ssä etteivät saa ladattua multa. No, vaihdoin tuon Kazaa-jutun ja ei ole ollut mitään ongelmia. On onnistunut nyt myös minulta imuttaminen eikä ole tarvinnut tehdä mitään säätöjä F-Secureen tai mihinkään muualle. Nyt vaan pohdin että oliskohan siinä WinMx:ssä ollut joku säätö-homma joka mun ois täytynyt honata? Voiskohan viisaammat jelpata tai oisko muilla samanlaisia kokemuksia?
WinMx-KazaaLiteK++
Ei jummarra
112023
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
siinä ainakin määrittää kansio, jonka sisällön jaat, mutta sen kai olitkin tehnyt?
muistaakseni. Itse onnistuin ihan hyvin lataamaan muilta, mutta toisinpäin ei onnistunutkaan. Ihme juttu...
ja Bandwidth Throttle -säädöissä ei ollu rajotettu ulosmenevää(Limit Outgoing Bandwidth) kamaa? Muuta en osaa neuvoa. Eikö sulta saanu mitään vai todella hitaasti?
rajoituksia. Multa ei tosiaankaan saanu yhtään mitään, alussa en edes kiinnittänyt huomiota siihen, mutta sitten alkoi tippua vihaisia: Share!!!-viestejä. Vaikka mitä yritettiin niin mitään ei lähteny ulos. Sitä vaan ihmettelen että eikö se kuitenkin periaatteessa pitäis käyttää samaa kaistaa oli se liikenne mikä hyvänsä, vai olenko ihan hakoteillä?
laitat jotain jakoon kansioon niin sen jälkeen pitää klikata Refresh-painiketta, jotta ne näkyvät kansiossa.Tämmönen tuli mieleen.
nyt meni sellaisiksi asioiksi etten muista enää tuota. Pitää vissiin uudestaan yrittää asentaa ja kokeilla näillä ohjeilla. Sekoittaako nuo kaksi ohjelmaa toisiaan jos ovat yhtä aikaa koneella(sarjassamme tyhmiä kysymyksiä)?
oli WinMX ja KCEasy samaan aikaan käytössä ilman ongelmia, joten tuskin sekoittaa.
Palomuuri voi estää muita pääsemään lataamaan sun koneelta, mutta silti sä pääset lataamaan muiden koneelta, eli miten on palomuurin asetusten laita?? :) Ja tottakai Kazaa Lite sekä WinMX ohjelmia voi käytttää yhtäaikaa! :) Ja toivottavasti sulla on koneella Kazaa Lite eikä Kazaa Media Desktop!! Jos ei ole, niin poista välittömästi toi Kazaa Media Desktop ja esenna tilalle Kazaa Lite!!
Kazaa Lite löytyy täältä:
http://groups.msn.com/FileShareFinland
(klikkaa siellä vasemmalla olevasta valikosta File Share Ohjelmat kohtaa)
miksi mun ei tarvinnu tehdä mitään säätöjä palomuuriin tuota Kazaata varten ja pelittää kuin unelma? On kyllä tuo Kazaa Lite ohjelma jo mulla, olen lukenut täältä sen verran varoituksia että sen asensin :)
ilmesty eilen.Hyvä vaihtoehto esim. Kazaalle.
http://keskustelu.afterdawn.com/thread_view.cfm/70257