onko kokemusta ko hotellista? huoneisto varattu kahdella parvekkeella osittainen merinäköala.
plussat ja miinukset kiinnostaa!
Cala Bona-Bouganvilla
4
796
Vastaukset
- perhe matkustaa
Hei vaan! Olimme lomalla siellä viime syyskuussa perheemme kanssa. Miinus puolelta tuli heti mieleen meteli allas alueella, joka kuului hyvin selvästi ja loppulomalla alkoi jo olla sietokyvyn rajoilla. Hotellin ravintola terassilla oli aamiaisaikaan ja lounasaikaan aivan kauhea meteli ja astioiden kolinaa. Muuten hotelli oli siisti ja huoneistossa ei ollut mitään valittamista. sängyt olivat todella hyvät samoin peitot ja tyynyt. Siivous toimi moitteettomasti.
Cola bonan keskusta alue rauhallinen ja hyviä ruokapaikkojakin löytyi. Löysimme todella hyvän pizzapaikan olikohan sen nimi panetosto, se sijaitsi hotelli alueelta keskustaan päin heti oikealla. Kannattaa käydä, jos olette pizzan ystäviä.
Cola bonan naapuri kylään cola millor oli lyhyt kävelymatka ja sieltä löytyi hyviä shoppailu paikkoja ja löysimme sieltä paikallisten asukkaiden suosiman edullisen ruokakauppan.
Kävimme lasivene ajelulla ja se oli todella pettymys:(
Kerron mielelläni lisää, jos sinulta herää kysymyksiä!!- vieläkysyttävää
olisi muutama kysymys: missä lähin ruokakappa ; eli eroski tai muu vastaava ns isompi?
entä oliko tuossa hotellissa pyykinpesumahdollisuus eli kone /kuivausrumpu? allaspyyhkeet ilmeisesti saa sieltä- pantti?
entä miten illallinen ravintolassa: voiko ostaa lipun silloin kun haluaa mennä syömään ? ruuan laatu?
me ollaan menossa huhti-toukokuun vaiheteessa josten toivottavasti silloin on rauhallisempi aika:) - perhe matkustaa
vieläkysyttävää kirjoitti:
olisi muutama kysymys: missä lähin ruokakappa ; eli eroski tai muu vastaava ns isompi?
entä oliko tuossa hotellissa pyykinpesumahdollisuus eli kone /kuivausrumpu? allaspyyhkeet ilmeisesti saa sieltä- pantti?
entä miten illallinen ravintolassa: voiko ostaa lipun silloin kun haluaa mennä syömään ? ruuan laatu?
me ollaan menossa huhti-toukokuun vaiheteessa josten toivottavasti silloin on rauhallisempi aika:)Hotellilla on pieni mini market, josta saa mm. tuoreet sämpylät ja perusruokatarpeita. Plussana oli se, että siellä on jonki verran hedelmiä ja vihanneksia sekä valmiita salaatteja. Kylältä löytyy pari spar-kauppaa, joista toinen on hotellin läheisyydessä. Isompi kauppa om cala millorissa. Sieltä teimme isommat ruoka ostokset. Taksi matka oli jotain viiden euron paikkeilla.
Allas pyyhkeet oli huoneissa ja ne sai vaihtaa respassa likaannuttua.
Pyykinpesu mahdollisuutta en tiedä.
Ja emme ruokaileet hotellilla, muuta kun kerran aamiaisella. Cala bonassa ja cala millorissa oli monia
hyviä ruokaravintoloita. Varsinkin cala millorissa oli edullisimmat. Sinne oli mukava kävellä merenrantaa pitkin kävelytiellä.
Niin ja uimaranta oli surkea hotellilla, mutta ihan kohtuullinen löytyi cala bonan sataman läheisyydestä ja cala millorissa oli suurempi uimaranta.
Oikein mukavaa matkaa teille!!
- Real Madrid
Moi,
Minkäslaisella porukalla tulette? Me tullaan samaan aikaan ja paikkaan, kolmen lapsen kera :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 212268
- 871403
- 1161198
- 751110
Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?
HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa18889Julkisuuden henkilön päiväin päätös
Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa249831- 52812
MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil202799Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo16785- 34755