Pakkovälilasku Kanadaan

olivas

Ei tainnut se henkilö tietää joka laittoi vauvan vaipat lentokoneen vessanpyttyyn että se on ankarasti kielletty(myös käsipyyhkeet)Tämä toimenpide tukki koko koneen wc-viemärijärjestelmän....Piti olla suora lento uudenvuodenaattona Hki-El Catey....Kiitos siitä että me kaikki muut saimme nauttia pakkovälilaskusta Ganderiin Kanadaan,johonkin huitsin kuuseen,monen tunnin viivästys ja uudenvuodenaaton vietto lykkääntyi monella tunnilla.Aikas iso lasku tulisi sinulle jos joutuisit maksajaksi,monen vuoden palkka.Toivottavasti vauvelista tulee fiksumpi.Kiitos vielä kerran ja mieti uudestaan...

5

917

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • typerää

      kelle tulee mieleen laitta VAIPPA vessaan??EN tajua.

    • tukossa

      Lieneekö ollut vaipasta johtuva tukos, koska olin kyseisellä lennolla ja ainkaan lentokoneen henkilökunta ei tiennyt mistä tukos johtui.

      Ystäväni varoitteli leikillään, että kannattaa varautua välilaskuun, koska hänen ystävänsä olivat lentäneet saman yhtiön koneella hieman aikaisemmin ja he olivat myös joutuneet tekemään välilaskun wc:n tukoksen takia.

      Tulee mieleen, että onko lentoyhtiö laiminlyönyt vessojen tyhjennyksen/huollon, koska koneen molemman puolen wc:t menivät epäkuntoon.

      • olivas

        luuletko ihan oikeasti että koneen lentokoneen henkilökunta niinkuin heistä käytät nimitystä,tietäisivät kertoa syyn lennon aikana tai että vika selviäisi heti ja siitä sitten kaikille kerrottaisiin-heko-hekoheee.


      • tukos
        olivas kirjoitti:

        luuletko ihan oikeasti että koneen lentokoneen henkilökunta niinkuin heistä käytät nimitystä,tietäisivät kertoa syyn lennon aikana tai että vika selviäisi heti ja siitä sitten kaikille kerrottaisiin-heko-hekoheee.

        Kysyin asiasta vasta kun olivat saaneet vessojen säiliöt tyhjennettyä.


      • olivas
        tukos kirjoitti:

        Kysyin asiasta vasta kun olivat saaneet vessojen säiliöt tyhjennettyä.

        , kun eivät niitä saanut kokonaan tyhjennettyä niinkuin se jo menolennolla kerrottiin,paluulennolla olisit kysynyt,urpo!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      81
      1416
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      112
      1335
    3. Tämän päivän puukotusuutinen

      Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.
      Seinäjoki
      18
      1110
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      21
      1016
    5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      114
      878
    6. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      46
      868
    7. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      18
      806
    8. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      65
      777
    9. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      40
      667
    10. YT skoda Transtech

      Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..
      Kajaani
      72
      652
    Aihe