Niin että olisiko teillä vaatetus-vinkkejä 14-15 vuotiaalle tytölle. ykkää rock:ista. ja haluaisin olla normaalin tapainen mutta jotain joka kääntää katseet :D tykkään emotyylistä, mutta en halua AIVAN sitä. kiitos paljon
Vaatetus 14-15 vuotiaalle tytölle. tykkää rock:ista.
3
500
Vastaukset
- m
Jos ei normaali rock- ja emotyyli innosta, kokeile eri väristä tyyliä. Itse olen vain katsellut blogeja ja esim. nellyn, bubbleroomin, elloksen ja h&m:n nettikauppoja ja miten vaatteita on yhdistelty.Blogeja löytyy helposti googlen kautta. Kokeile hattuja, rusetteja, koruja, hauskoja kenkiä.. Kyllä se tyyli sieltä löytyy !
- ----------------
Tässä on esimerkkejä erilaisista vaateyhdistelmistä, jotka ovat hieman rock -/emohenkisiä.
- Tummat pillifarkut, pinkit tennarit (esim. converset), pinkki pitkä toppi, musta pitkähihainen tai t-paita ja, jos vielä haluaa paidan päälle jotain niin valkoinen neule tai huppari käy mainiosti. :)
Asusteiksi sopisi esimerkiksi valkoinen laukku, joka sopii valkoisen neuleen / hupparin kanssa, valkoinen helmikaulakoru tai vaikkapa valkoinen panta, jos pantoja tykkäät käyttää. :)
- Vaaleat pillifarkut, punainen toppi -/t-paita tai pitkähihainen, niittivyö (pienillä niiteillä) ja musta pitkä neule (napillinen), jonka voi jättää auki. Muistathan, että punaisen paidan tulisi olla hieman lyhyempi, jotta niittivyö näkyy, pitkä neule peittää kyllä takaapäin ja sivusta. :)
Kengiksi sopisivat hyvin punaiset ja nahkaiset saapikkaat, mutta jos tuntuu ettei halua näin "näkyvää" niin mustatkin saapikkaat sopivat hyvin.
Asusteina voisi käyttää vaikkapa punaista pipoa ja saman väristä kaulahuivia / tumppuja.
- Jos sinulla on lempparibändi, jota fanitat yli kaiken voit aina ostaa kyseisen bändín fanipaidan, jolla pystyt näyttämään musiikki suuntautumistasi
- Asusteet tekevät asukokonaisuudesta mielenkiintoisemman ja persoonallisemman
- Harjoittele erilaisia kampauksia, mikäli hiuksiisi pystyy tekemään (en tiedä niiden pituutta)
- Myös kynsilakalla, huulipunalla ja luomivärillä voi hyvin korostaa tyyliään
http://www.backstreet.fi/shop/product_catalog.php?c=113
- Täältä voi löytyä jotain ihan kivojakin vaatteita, jos jaksaa vaan selailla sivuja.
Toivottavasti oli apua! - omatyyli.fi
annan sulle ISON vinkin! Pukeudu niinku haluat, laita sellaisia vaatteita päälle mistä tykkäät niin pikkuhiljaa sun tyylis alkaa muotoutuu ;-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään22821025Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen994239Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu832988Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv532214Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1981868Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2891642Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1371595Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?731571Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1691509Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S151403