Onkos muilla tehnyt kyseinen puhelin tuota että sammuu itsekseen vaikka olisikin akussa vielä virtaa? Monesti se sammuu siinä yhteydessä että otan puhelimen käteeni ja lasken sen pöydälle ja kun katson sitä vähän ajan päästä ja painan jotain nappia (en paina virtanäppäintä) niin vähän aikaa näkyy normaalisti ja sit yhtäkkiä se jotenkin sammuu ja pyytää antamaan pinkoodin. Tai ainakin oletan sen sammuvan koska pyytää pinkoodia. Tärähtääkö akku siinä vähän kun sen lasken jonnekin vai mistä voisi johtua tuollainen sammuminen.
Samsung s5230 sammuu itsekseen.
s5230
141788
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
omani ainakin sammuilee tuon tuosta itsekseen, samalla tavalla kun kuvailet omasi tekevän. Ollut käytössä n. 6 kuukautta nyt viime kuukauden aikana n 2-4 kertaa päivässä enkä tiedä syytä siihen... joten et ole yksin ongelman kanssa. väillä se on sammunu vaiks en koske mihinkään vaan se vain on pöydällä ja sammuu siihen ja käynistyy uudelleen.
Sama ongelma täällä...
et 6 kk vanha 5230 ja sammui itsekseen ekan kerran tällä viikolla.
Tästä se lysti sitten alkaa...
Juu itellä myös sammuu välillä aina kun taskusta otan sen niin pyytää pin koodia.
Itsellä sama ongelma. Vika on varmaan akussa. Akku kuumenee jonkin verran.
Laitan kapulan huoltoon soneralle.
Vika olikin 8gigan e-villestä ostetussa muistikortissa. Känny toimii taas normaalisti ilman muistikorttia.
Ja korttikin tuli kuntoon kortin alustuksella.
E1150 sammuilee myös itsestään millon huvittaa --huoltoon ihan uusi puhelin :(
sama täällä sammu koko ajan... Noin vuoden on ollut käytössä ja toiminut hyvin ennen tätä sammumis-ongelmaa. nyt uutta kännyä ostamassa
sammuu mut ei käynnisty itsestään. ennen sammumista tab kuvittelee et akku on loppunut vaikka laite on käytetty täyden latauksen jälkeen joku puoli tuntia tai yhden. kun käynnistän uudelleen, laite taas alkaa kuvittelee et on n. 60-70% akkua ja taas alkaa kuvittelee et akku loppu. . .
mulla oli sama mutta vein takuuseen.nyt toimii.Sammuilu myös jos lätkäs kättä vasten-.-kannattaa viedä takuuseen jos on voimassa:)
sama ongelma on minullakin se sammuilee ihan omia aikojaan :(
Sama onkkelma vaimolla. Täytynee viedä huoltoon (siis puhelin)
Ostakaa kunnon laitteet (s2, Note..) eikä noita halppis romuja.
Ehe...ei taida hinnasta olla kiinni...s2 tekee mulla ihan samaa...