Onko Rehula järkkynyt mieleltään?

Haaveet kaatuu

3

323

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vaalirahoitusopas

      Uskoisin, että koska Maija-Liisa Lindqvist sai vaalirahaa, mutta Juha Rehula ei saanut vaalirahaa, yrittää Rehula painostaa "etelän median" avulla puoluesihteeri antamaan jonkin 5 000 euroa - 10 000 euroa vaalirahaa Rehulalle.

      On kuitenkin niin, että hyvä puoluesihteeri on puolueelle arvokkaampi kuin heikko puolitusina kansanedustajia, jotka ovat putoamassa huhtikuussa 2011 joka tapauksessa eduskunnasta.

      Ilmeisesti on niin, että Rehulan seuraava työpaikka on päällikön, vaan ei toimialajohtajan paikka Lahden kaupungilla, kunhan Rehula saa suhmuroitua Hollolan kunnan kuntaliitoksen Lahden kaupunkiin. Paljossa keskisuurella tai suurella rahalla uskollisia kannattaa aina hyvitellä.

      • sivumies

        Tapa on osallistua sellaisiin hankkeisiin,jotka ovat henkilökohtaisen ja puolueen edun vastaisia.Annetaan
        nyt nyt puoluekokouksen erottaa Korhosen jos katsoo sen parhaaksi.Eniten minua ärsyttää se ,että puolue
        eliitti halveksii tavallisia puoluekokousedustajia jotka ovat tavallisia "mökin muijia" jostakin "huitsi nevadasta." Kuitenkin nämä elitistit ovat päässeet eduskuntaan noiden muijien äänillä.Ikävä asia on se
        eliitin kannalta se,että nämä tietämättömät voivat pudottaa ,edustajan tuolilta ja hän voi joutua navetta
        töihin joka päivä jossakin Pertunmaalle.


    • oxxp

      Nimittäin gallup suosikit keskustan puheenjohtajaksi.Kysely tehtiin puolueen kannattajien keskuudessa.
      Tutkimuksen suoritti Taloustutkimus."Kuusikon" kannalta ei näyttänyt oikein hyvältä,kukaan ei saanut edes
      yhden prosentin kannatusta.Porukan jahtaama puoluesihteeri Korhonenkin sai prosentin suosion.
      Nimitys "kuusikko" ei ole oikein istuva nimi joukolle,siksi Ilkan entinen päätoimittaja professori Kari Hokkanen kolumnissaan ryhmälle uuden mielestäni osuvan nimen"poikakuoro"
      Muutama vuosikymmen sitten keskustan edustajaryhmässä vaikutti sellainen ilmiö "musta tusina" joka
      vastusti puolueen virallista linjaa.Historia tuntuu toistavan itseään keskustassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      84
      10511
    2. Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen

      "Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu
      Maailman menoa
      141
      8784
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      90
      6067
    4. Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueita

      näin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään
      Maailman menoa
      60
      4278
    5. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      53
      4227
    6. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      80
      4070
    7. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      50
      3719
    8. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      67
      3179
    9. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      7
      3117
    10. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      67
      2955
    Aihe