Moikka!
Miten arvioitte hinna kehittyvän tämä vuonna? Onko kobasti nousupainetta vai pysyvätkö hinnat suurin piirteen paikallaan? Miten oletatte hintojen käyttäytyvän seuraavan kahden vuoden aikana?
t. Nurmon Keisari
Kysymys vattenfallile
2
616
Vastaukset
- Vattenfall_asiantuntija
Kiitos kysymyksestä, johon luotettavan vastauksen antaminen vaatisi ennustajan taitoja.
Vattenfall Sähkönmyynnin nettisivuilla on tammikuun alussa hintatilannetta arvioitu näin: "Sähkön hinta on alhaisella tasolla pienestä noususta huolimatta. Nyt on hyvä ajankohta tehdä kiinteähintainen sähkösopimus. Kiinteähintainen sähkösopimus on vakaa ja turvallinen. Suosittelemme tällä hetkellä 24 kuukauden kiinteähintaista sähkösopimusta. Sillä varmistat edullisen hinnan pitkäksi ajaksi."
Näitä Vattenfallin suosituksia ja markkinakatsauksia kannattaa seurata osoitteessa http://www.vattenfall.fi/www/vf_fi/vf_fi/582841yksit/582889tuott/582857vatte/index.jsp
Terveisin, Airi Laakkonen,
Vattenfallin energia-asiantuntija - Vattenfall
hinnat! Juuri tällaiseen lapsenuskoon vattenfallin_asiantuntija(todellakin) yrittää kaltaisiasi tuudittaa...
Perusinsinööri kertoo: VAIKKA MITEN SÄÄSTÄISIT, NIIN TÄMÄ FIRMA NOSTAA TASAN VARMASTI TAKSOJA TAVALLA TAI TOISELLA!
SIIS AIVAN TASAN VARMASTI SÄHKÖN HINTA NOUSEE TÄNÄ VUONNA SEKÄ JATKOSSAKIN!
Mennyt aika on pirun hyvä ennusteen pohja!
Nimimerkki, jo kaksi kertaa hinta noussut tänä vuonna ja syksyllä tulee aivan varmasti ainakin kolmas kerta, koska:
-kesällä on satanut liian vähän lunta, vettä, kissoja ja/tai koiria
-Kiinassa on ollut tulvia, mutta Frankfurtissa on paistanut aurinko
-Päijänteessä on ahvenia, tai ainakin olisi pitänyt olla vai mitä ne oli...
-Etelä-Amerikassa on maa järissyt ja jotain tähänkin yhteyteen pitää keksiä
-ja ennen kaikkea me asiakkaat olemme olleet tyhmiä tai mukavuudenhaluisia, että hyväksyessämme tällaiset paskapuheet
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1934260
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!421966- 611617
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1331333Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3581317Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss93929SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä24883Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10869Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte170808Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9186696